هدر موبایل
1399/08/06 15:19:11
سرویس سیاسی
ابوترابی مطرح کرد

لزوم افزایش فعالیت دبیرخانه‌دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در استان‌ها

عضو کمیسیون امور داخلی کشور از تدوین آیین نامه تشکیلات و شرح وظایف دبیرخانه دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در کمیسیون خبر داد و گفت: از ظرفیت مجمع نمایندگان استان‌ها برای تقویت این دبیرخانه‌ باید استفاده کرد.
لزوم افزایش فعالیت دبیرخانه‌دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در استان‌ها عضو کمیسیون امور داخلی کشور از تدوین آیین نامه تشکیلات و شرح وظایف دبیرخانه دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها در کمیسیون خبر داد و گفت: از ظرفیت مجمع نمایندگان استان‌ها برای تقویت این دبیرخانه‌ باید استفاده کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201801102419181806.jpg لزوم,افزایش,فعالیت,دبیرخانه‌دائمی,هیات,مرکزی,نظارت,بر,انتخابات,شوراها,در,استان‌ها Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به اصلاح ماده 72 قانون انتخابات شوراها و تشکیل دبیرخانه دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها، گفت: به موجب اصلاح این قانون، دبیرخانه دائمی هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها حدود پنج سال پیش تشکیل و فعالیت خود را شروع کرد. در حال حاضر طرحی در کمیسیون امور داخلی کشور درباره آیین نامه تشکیلات و شرح وظایف این دبیرخانه در دست بررسی است.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی، افزود: دبیرخانه دائمی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها ذیل مجلس تشکیل شده است اما متاسفانه تشکیل دبیرخانه کمکی به هیات نظارت بر انتخابات نکرده است زیرا به تازگی تشکیل شده و در استان‌ها تسری پیدا نکرده است.

نماینده مردم نجف آباد، تیران و کرون در مجلس یازده یادآور شد: دبیرخانه دائمی هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها به دلیل مشکلات بودجه‌ای در استان‌ها و شهرستان‌ها فعالیتی ندارد و تنها در تهران متمرکز است و در ایام انتخابات فعال می‌شود. لذا ما باید ضمن تخصیص بودجه به این دبیرخانه از ظرفیت مجامع نمایندگان استان‌ها برای تقویت این دبیرخانه در استان‌ها استفاده کنیم.

وی معتقد است: بخش‌های استانی باید با این دبیرخانه همکاری کنند. ما همچنین می‌توانیم از ظرفیت‌های دفاتر نمایندگان استان برای فعال کردن دبیرخانه در استان‌ها و شهرستان‌ها استفاده کنیم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet