هدر موبایل
1399/08/06 12:14:33
سرویس سیاسی
فرهنگی خبر داد

اصلاح نحوه بررسی طرح هاو لوایح فردا در صحن بررسی می شود

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:موادی از آیین نامه داخلی مربوط به نحوه بررسی طرح ها و لوایح فردا در صحن بررسی می شود.
اصلاح نحوه بررسی طرح هاو لوایح فردا در صحن بررسی می شود سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:موادی از آیین نامه داخلی مربوط به نحوه بررسی طرح ها و لوایح فردا در صحن بررسی می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902108964799560.jpg اصلاح,نحوه,بررسی,طرح,هاو,لوایح,فردا,در,صحن,بررسی,می,شود Icana

محمد حسین فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به تصویب درخواست کمیسیون تدوین آیین نامه برای اولویت دار شدن  یکی از طرح ها گفت: بر اساس ماده 100 آیین نامه داخلی مجلس در صورتی که 50 نفر از نمایندگان تقاضای اولویت دار شدن طرح ها یا لوایح  را امضاء کنند، پس از  صحبت های پیشنهاد دهنده، یک نفر مخالف و یک نفر موافق ننیز نظرات خود را بیان می کنند سپس رای گیری انجام می شود و در صورت موافقت نمایندگان، آن طرح یا لایحه همان جلسه یا جلسه بعد به بحث گذاشته می شود.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: موضوع  اصلاح موادی از آیین نامه داخلی در حوزه قانوگذاری با هدف پخته تر شدن طرح ها و لوایح ارسالی به صحن است تا از این پس کمتر شاهد برگشت آن ها به کمیسیون های تخصصی باشیم.

وی افزود: صحبت این است تا جایی که امکان دارد این طرح دو شوری باشد البته به نظر بنده در برخی از موارد که محتوا کوتاه و روشن است و نیازی به بررسی ندارد، به صورت یک شوری مطرح شود، باید دید مجلس چقدر همراهی می کند.

فرهنگی خاطر نشان کرد : فردا در صحن مجلس اصلاحی موادی از آیین نامه داخلی مجلس مطرح می شود و  بحث درباره غنای محتوای طرح ها و لوایح است تا بعد از بررسی به صورت کارشناسی، در اختیار  صحن قرار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet