هدر موبایل
1399/08/06 12:46:03
سرویس اقتصادی
زارع:

تداوم بنگاهداری برخی بانک‌ها، طرح تحقیق و تفحص را به جریان می‌اندازد

سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس می‌گوید در صورتی که بانک‌ها به بنگاهداری ادامه دهند، طرح تحقیق و تفحص به جریان می‌افتد.
تداوم بنگاهداری برخی بانک‌ها، طرح تحقیق و تفحص را به جریان می‌اندازد سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید مجلس می‌گوید در صورتی که بانک‌ها به بنگاهداری ادامه دهند، طرح تحقیق و تفحص به جریان می‌افتد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006105445736054.jpg تداوم,بنگاهداری,برخی,بانک‌ها،,طرح,تحقیق,و,تفحص,را,به,جریان,می‌اندازد Icana

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره موضوع تحقیق و تفحص از بنگاهداری بانک‌ها گفت: علیرغم وجود قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و مصوبات شورای عالی پول و اعتبار، برخی بانک‌ها همچنان به بنگاهداری مشغول هستند و از واگذاری دارایی‌های خود سرباز می‌زدند.

نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی بانک‌ها طی سال‌های گذشته ملک و ساختمان با هدف رونق تولید خریدار کردند، افزود:با توجه به اینکه برخی بانک‌ها به بنگاهداری مشغول هستند طرح تحقیق و تفحص از بنگاهداری بانک‌ها مطرح است تا به وضعیت تمامی شرکت‌ها و هلدینگ‌های تابعه بانک‌ها به ویژه بانک‌های دولتی رسیدگی شود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه برخی بانک‌ها در واگذاری دارایی‌ها و خروج از بنگاهداری کوتاهی کردند، اضافه کرد: در صورتی که در تحقیقات، استنکاف بانک‌ها از قانون مربوط به خروج از بنگاهداری  مشخص شود، بانک‌های متخلف به قوه قضاییه معرفی می‌شوند.

سخنگوی کمیسیون جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی در مجلس  ادامه داد: طرح تحقیق و تفحص بنگاهداری‌ها بانک‌ها در کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet