خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/08/06 12:20:15
سرویس صحن
زنگنه طی اخطاری در صحن

دیوان محاسبات بازوی نظارتی مجلس است/ تحقیق و تفحص‌ها را به دیوان بسپارید

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: بر اساس قانون دیوان محاسبات بازوی نظارتی مجلس است بنابراین دیوان می‌تواند طی ۱۰ روز تا یک ماه تحقیق و تفحص را به درستی انجام دهد.
دیوان محاسبات بازوی نظارتی مجلس است/ تحقیق و تفحص‌ها را به دیوان بسپارید نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس گفت: بر اساس قانون دیوان محاسبات بازوی نظارتی مجلس است بنابراین دیوان می‌تواند طی 10 روز تا یک ماه تحقیق و تفحص را به درستی انجام دهد. https://cdn.icana.ir/d/019/202008102607007442.jpg دیوان,محاسبات,بازوی,نظارتی,مجلس,است/,تحقیق,و,تفحص‌ها,را,به,دیوان,بسپارید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محسن زنگنه در نشست علنی امروز (سه‌شنبه، 6 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی درخواست تحقیق و تفحص از سازمان منطقه تجاری و صنعتی اروند طی اخطاری با استناد به اصول 54 و 55 قانون اساسی خطاب به رئیس مجلس گفت: بیش از 100 تحقیق و تفحص در دوره دهم مجلس تصویب شد اما خروجی آنها در بحث مبارزه با فساد و آنچه که مورد خواست نمایندگان مجلس بود، تناسبی نداشت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: بر اساس قانون دیوان محاسبات بازوی نظارتی مجلس است و حتی کمیسیون در جریان تحقیق و تفحص خود از دیوان محاسبات استعلام کرده و پاسخ لازم را دریافت کرده است.

وی اظهار کرد: انجام تحقیق و تفحص برای کشور هزینه دارد و در مسیر کار خود هم از مجرای تخصصی خارج می‌شود؛ در صورتی که دیوان محاسبات می‌تواند همین تحقیق وتفحص را طی 10 روز یا یک ماه انجام و پاسخ لازم را ارائه کند بنابراین نیاز به انجام چنین تحقیق و تفحص‌هایی در مجلس وجود ندارد.

دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: اخطار شما در دستور کار مجلس نبوده بنابراین وارد نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet