هدر موبایل
1399/08/06 19:59:44
سرویس اجتماعی
شیخی در تشریح نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد:

گزارش وزیر بهداشت در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا

سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از حضور وزیر بهداشت و رئیس دیوان محاسبات در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: مسئولان در خصوص آخرین وضعیت اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا و همچین میزان تخصیص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ارزی به بخش سلامت گزارش دادند.
گزارش وزیر بهداشت در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا سخنگوی کمیسیون بهداشت مجلس از حضور وزیر بهداشت و رئیس دیوان محاسبات در کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: مسئولان در خصوص آخرین وضعیت اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا و همچین میزان تخصیص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ارزی به بخش سلامت گزارش دادند. https://cdn.icana.ir/d/019/202010109439550467.jpg گزارش,وزیر,بهداشت,در,خصوص,آخرین,اقدامات,صورت,گرفته,برای,مقابله,با,کرونا Icana

زهرا شیخی مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  روز سه شنبه ( 6 آبان‌ماه ) از حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به همراه معاونان و رییس دیوان محاسبات کشور در نشست امروز کمیسیون متبوع خبر داد و گفت: جلسه امروز کمیسیون بهداشت با هدف بررسی آخرین وضعیت اقدامات صورت گرفته در جهت مقابله با ویروس کرونا و نحوه تخصیص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ارزی به بخش سلامت تشکیل شد.

 

 
نشست کمیسیون بهداشت مجلس با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در ابتدای این نشست وزیر بهداشت و درمان گزارشی در خصوص وضعیت فعلی کرونا در کشور و اقدامات وزارتخانه برای مقابله با این ویروس ارائه کرد و سپس اعضای کمیسیون بهداشت و دیگر نمایندگان حاضر در جلسه به بیان سوالات و نظرات خود پرداخته و در پایان جلسه وزیر بهداشت به سوالات آنها پاسخ داد.

نشست کمیسیون بهداشت مجلس با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

سخنگوی کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس یازدهم افزود: در این جلسه مهرداد بذرپاش رییس دیوان محاسبات کشور نیز گزارش کاملی در خصوص میزان تخصیص یک میلیارد یورو از صندوق توسعه ارزی به بخش سلامت ارائه کرد. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ عبدالحسین روح الامینی در این نشست خطاب به وزیر بهداشت، گفت: آقای نمکی! 4 ماه پیش که صوت آن هم موجود است ضمن تکریم شما و نظام سلامت هشدار پاییز و زمستان سخت را دادم اما توجهی نشد بهتر است  از این  ۹ ماه عبرت بگیرید متاسفانه تاکنون بیش از  ۳۰۰ هواپیما کشته داده‌ایم. 

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: همان روز همین صحبت‌ها را کردید و حتی مثال‌های شما هم تغییری نکرده است امروز بعد از ۴ ماه از آن نشست و ۹ ماه از شروع کرونا ، انتظار برنامه داریم؛ توضیح دهید که چرا شاخص‌های  ما در مدیریت بیماری با سایر کشور های جهان فاصله دارد؟ باید آنالیز کنید و با برنامه پیش بروید.

وی ادامه داد: چرا رئیس ستاد کرونا از اختیارات بالایی که دادستان محترم برای قاطعیت در تصمیم گیری برای مدیریت کرونا داده تاکنون استفاده نکرده است؟چرا امروز رئیس شورای شهر تهران باید بگوید که حرف من را تنها بهشت زهرا گوش می‌دهد اما مابقی  خیر؛ استانداری، شهرداری، شورای شهر و روسای دانشگاه همگی نظرشان این است که تهران باید دو هفته قرنطینه کامل و تعطیل شود ولی جرات نمی‌کنند به شما بگویند .

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم یادآور شد: وقتی رهبر معظم انقلاب می فرمایند قرارگاهی، معنیش این نیست که هفته ای یک جلسه داشته باشید بلکه قرارگاهی به معنای جنگ است و جنگ هم ۲۴ ساعته است؛ در مورد هوشمند‌سازی استفاده از نرم افزار، بیماریابی فعال که با بهره گیری از مخابرات، همراه اول و سایر اپراتورها می شد بسیاری از موضوعات را کنترل کرد چه اقدامی انجام شد؟بسیج، نیروهای مسلح ، قرارگاه امام رضا و ... تمام قد اعلام آمادگی کردند و در خدمت شماست؛ انتظار این بود که تجزیه تحلیل علمی این چند ماه انجام و عمل می‌شد و امروز بر اساس آن گزارش عملکرد می‌دادید؛ ما به شما کمک خواهیم کرد و این وظیفه ما است مگر در موضوع ارز کمک نکردیم.

روح الامینی افزود: اکنون انتظار ما گفتن نکرده‌هایی است که باید انجام و کارهایی است که نباید انجام شود و اختیاراتی است که استفاده کردید یا نکردید ؛ این چه وضع سازماندهی است که رئیس مجلس بیاید التماس کند که رئیس کمیسیون بهداشت، مرتبط ترین فرد با موضوع و نماینده کمیسون اجتماعی در جلسات شرکت کند و از این افراد برای کمک دعوت نشود و شما هم دم برنیاورید؛ چرا از ظرفیت ها استفاده نمی‌کنید ؟ تشکر و تکریم و تعارف سرجای خودش اما بر اساس این وضعیت باید هوشیار باشیم که یک ‌پله جلو برویم و نمی‌خواهیم که در گذشته بمانیم؛ من اقتداری  در تصمیم و اجرا و عبرت‌آموزی  از بایدها و نبایدها و همچنین برنامه‌ای برای آینده نمی‌بینم و اینها نگران کننده است./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet