هدر موبایل
1399/08/06 18:57:05
سرویس اقتصادی
فیروزی در تشریح نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

لایحه حمایت از مالکیت صنعتی رد شد

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از رد لایحه حمایت از مالکیت صنعتی در کمیسوین متبوعش خبر داد.
لایحه حمایت از مالکیت صنعتی رد شد سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از رد لایحه حمایت از مالکیت صنعتی در کمیسوین متبوعش خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905101127040766.jpg لایحه,حمایت,از,مالکیت,صنعتی,رد,شد Icana

حجت اله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در تشریح نشست امروز(سه‌شنبه 6 آبان ماه) کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: نخستین دستورکار کمیسیون بررسی ماده واحده لایحه حمایت از مالکیت صنعتی بود که با توجه به گزارش کمیته مربوطه و توضیحات نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس، کمیسیون با ماده واحده این لایحه مخالفت کرد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لایحه حمایت از مالکیت صنعتی با کنوانسیون‌های جهانی و قوانین مغایر بوده و تصویب آن موجب آشفتگی در بسیاری از قوانین و نظامات موجود در حوزه مالکیت صنعتی می‌شود، افزود: به زعم نمایندگان دولت، لایحه حمایت از مالکیت صنعتی ناقص است به همین دلیل لایحه جدیدی در این زمینه تدوین شده که ارائه خواهد شد.

وی اضافه کرد: دومین دستور کار کمیسیون صنایع و معادن در نشست امروز بررسی طرح اصلاح نرخ ارز مبنای حقوق ورودی بود که براساس آن مبنای ارز کالاهای وارداتی تعیین می شود؛ در حال حاضر به ازای تمام کالاهای وارداتی 5 درصد حقوق گمرکی دریافت می‌شود و مبنای ارز نیز 4200 تومان است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: پس از تبادل نظر، اعضای کمیسیون پیشنهاد دادند طرح الحاق یک تبصره به ماده 14 قانون امور گمرکی مصوب 22 آبان 1390 جایگزین طرح اصلاح نرخ ارز مبنای حقوق ورودی شود و این موضوع تحت عنوان تبصره‌ای ذیل ماده 14 قانون امور گمرکی بررسی شود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس  تصریح کرد: یکی دیگر از دستورکارهای کمیسیون صنایع و معادن بررسی سوالات نمایندگان از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بود که از آنجایی که نمایندگان سوال‌کننده، سوالات خود را پس گرفتند این موضوع از دستورکار کمیسیون صنایع و معادن خارج شد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet