هدر موبایل
1399/08/06 19:57:35
سرویس اجتماعی
نوروزی در تشریح دستور کار کمیسیون قضایی مجلس:

طرح اعتبار اسناد رسمی به دلیل نظرات مختلف اعضای کمیسیون مراعا ماند

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از مراعا ماندن طرح ارتقای اعتبار اسناد رسمی در این کمیسیون به دلیل نظرات مختلف اعضا خبر داد و گفت: مقرر شد ایرادات طرح در نشست فردای کمیته مربوطه رفع و به کمیسیون ارائه شد.
طرح اعتبار اسناد رسمی به دلیل نظرات مختلف اعضای کمیسیون مراعا ماند نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس از مراعا ماندن طرح ارتقای اعتبار اسناد رسمی در این کمیسیون به دلیل نظرات مختلف اعضا خبر داد و گفت: مقرر شد ایرادات طرح در نشست فردای کمیته مربوطه رفع و به کمیسیون ارائه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201904100013581198.jpg طرح,اعتبار,اسناد,رسمی,به,دلیل,نظرات,مختلف,اعضای,کمیسیون,مراعا,ماند Icana

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستورکار امروز (سه شنبه، 6 آبان ماه) کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی از بررسی طرح ارتقای اعتبار اسناد رسمی در نشست امروز این کمیسیون خبر داد و گفت: این طرح از شورای نگهبان اعاده شده بود که با حضور کارشناسان مرکز پژوهش ها، مرکز تحقیقات قم، قوه قضاییه، دادگستری و وزارت اطلاعات بررسی شد.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: در این طرح آمده بود که اعتبار با سند رسمی است و پس از گذشت یک سال که اسناد غیر رسمی در سامانه ثبت می شوند، سند غیر رسمی اعتباری ندارد بنابراین شورای نگهبان ایراد گرفت که اگر ما بخواهیم به اسناد غیر رسمی اعتبار ندهیم به عنوان مثال دو نفر باهم بیع و معامله ای را انجام دهند وقتی آن را در برگه ای می نویسند شرعی است و اگر معتبر نباشد خلاف شرع است.

وی ادامه داد: نمایندگان اظهارنظرهای مختلفی را مطرح کردند مبنی بر اینکه اسناد رسمی و غیر رسمی هردو معتبر هستند، اصل اعتبار با اسناد رسمی است و  اصرار به ارجاع طرح به مجمع تشخیص مصلحت نظام،  سند رسمی در مقبل سند غیر رسمی بر روی زمین و خانه، سند رسمی اعتبار دارد و در رابطه با سند غیر رسمی در جایی که در مقابلش سند رسمی نباشد، اعتبار دارد.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس یازدهم یادآور شد: در نهایت با توجه به اظهارنظرهای مختلف به نتیجه ای نرسیدیم و طرح مراعا ماند و مقرر شد در نشست فردای کمیته حقوق خصوصی کمیسیون بررسی تا با رفع ایرادات به کمیسیون برای بررسی نهایی ارائه شود./

پایان پیام.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet