هدر موبایل
1399/08/06 21:15:00
سرویس اقتصادی
قادری در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت؛

مجلس از ابتدای تدوین طرح تامین کالاهای اساسی به دنبال مباحث سیاسی نبود

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت درباره طرح تامین کالاهای اساسی گفت: مجلس از ابتدای تدوین این طرح بدون سیاسی‌کاری در تعامل با کارشناسان و مسئولان دولتی جلسات متعددی را برگزار کرد اما دولت هیچ کدام از پیشنهادات مجلس را نپذیرفت.
مجلس از ابتدای تدوین طرح تامین کالاهای اساسی به دنبال مباحث سیاسی نبود عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در واکنش به اظهارات سخنگوی دولت درباره طرح تامین کالاهای اساسی گفت: مجلس از ابتدای تدوین این طرح بدون سیاسی‌کاری در تعامل با کارشناسان و مسئولان دولتی جلسات متعددی را برگزار کرد اما دولت هیچ کدام از پیشنهادات مجلس را نپذیرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202007109004339430.jpg مجلس,از,ابتدای,تدوین,طرح,تامین,کالاهای,اساسی,به دنبال,مباحث,سیاسی,نبود Icana

جعفر قادری عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اظهارات ربیعی سخنگوی دولت نسبت به طرح تامین کالاهای اساسی گفت: مجلس از ابتدای تدوین طرح تامین کالاهای اساسی به دنبال مباحث سیاسی نبود و در تعامل با کارشناسان و مسئولان دولتی جلسات متعددی را برگزار کرد اما دولت هیچ کدام از پیشنهادات مجلس را در این مورد نپذیرفت.

وی ادامه داد: در شرایط کنونی به دلیل کاهش قدرت خرید مردم می‌توان همان کاری را که در سال 91 انجام دادیم را بار دیگر انجام دهیم، در آن سال با توجه به فشار اقتصادی مبلغی تحت عنوان عیدانه از حساب صندوق توسعه ملی برای مردم واریز شد و اکنون هم شرایطی مانند همان سال بوجود آمده و ما می‌خواهیم تا دولت با واگذاری بخشی از سهام خود منابع مالی اجرای طرح تامین کالای اساسی را تامین کند. 

نماینده مردم شیراز در مجلس تصریح کرد: دولت بعد از ارائه طرح تامین کالاهای اساسی، براساس پیشنهادی به کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خواستار مجوزهایی برای پرداخت مبالغی بابت بدهی خود به سازمان تامین اجتماعی شد و عددی حدود 80 هزار میلیارد تومان را به طرح اضافه کرد که مورد تصویب کمیسیون قرار نگرفت و مجلس هم اعلام کرد که باید تنها 30 هزار میلیارد تومان برای اجرای طرح از محل فروش سهام دولت در بازار سرمایه تامین مالی شود.

قادری تاکید کرد: البته امکان دارد، طرح تامین کالاهای اساسی مورد مخالفت دولت و شورای نگهبان قرار بگیرد اما مجلس این طرح را از مسیر مجمع تشخیص مصلحت در نهایت پیگیری خواهد کرد. این طرح بدون اینکه موجب افزایش قیمت کالا یا افزایش هزینه واردات و ... شود، قابل اجراست و در شرایط کنونی هم کاملا توجیه دارد و دولت می‌تواند از محل افزایش سهام خود در بازار سرمایه منابع مالی طرح را تامین کند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet