هدر موبایل
1399/08/07 10:10:10
سرویس صحن

یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور روستا به تصویب مجلس نرسید

یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور روستا به تصویب مجلس نرسید و براین اساس کلیات این طرح به صورت عادی در نوبت رسیدگی قرار خواهد گرفت.
یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور روستا به تصویب مجلس نرسید یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور روستا به تصویب مجلس نرسید و براین اساس کلیات این طرح به صورت عادی در نوبت رسیدگی قرار خواهد گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/202009107228745447.jpg یک,فوریت,طرح,تشکیل,وزارت,امور,روستا,به,تصویب,مجلس,نرسید Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، نمایندگان در نشست علنی امروز (چهارشنبه، 7 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی، با پیشنهاد یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور روستا موافقت نکردند.

جلیل رحیمی جهان آبادی که به عنوان نماینده پیشنهاد دهندگان برای دفاع از یک فوریت این طرح سخن می گفت، اظهار کرد: انقلاب اسلامی خدمات شایانی به توسعه روستاها کرده است و امروز روستاها در سطح برخورداری از امکانات نسبت به گذشته رشد چشمگیری داشته اند اما متاسفانه هیچ متولی ندارند.

وی افزود: ما نسبت به سال های ابتدای انقلاب که 70 درصد جمعیت روستایی و 30 درصد جمعیت شهری را داشتیم وضعیت متفاوتی داریم و امروز کمتر از 30 درصد جمعیت کشور در روستاها حضور دارد و پس از انحلال وزارت جهاد سازندگی و ایجاد معاونت مناطق محروم ریاست جمهوری عملا هیچ متولی در امور روستاها وجود ندارد.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: روستاها محور اقتصاد درون زا و اشتغال پایدار هستند و توجه به روستاها می تواند اشتغال را با هزینه کم و بهره وری بالا در کشور توسعه دهد لذا لازم است یک متولی خاص با توجه به رشد بالای امکانات در سال های پس از انقلاب در این مناطق برای روستاها داشته باشیم لذا از همکاران می خواهم به فوریت این طرح رأی موافق دهند.

به گزارش خانه ملت، محمدتقی نقدعلی نماینده مردم خمینی شهر درمجلس شورای اسلامی که به عنوان مخالف فوریت طرح مذکور سخن می گفت، با اشاره به اهمیت روستا در اقتصاد و تولید، گفت: ما در سالیان گذشته به کوچک شدن دولت تاکید کردیم اما این طرح موجب اضافه شدن یک وزارت جدید با بار مالی جدید به دولت است.

وی افزود: امروز کشور با مشکلات اقتصادی و تامین نهاده های مختلف دامی دست و پنجه نرم می کند و مردم شهر و روستا در تامین مایحتاج خود دچار مشکل اند و واحدهای تولیدی و کشاورزی و همچنین دامداری ها رو به تعطیلی هستند و این یک خطای راهبردی است که ما اولویت حل این مشکلات را رها کنیم و به موضوع دیگری بپردازیم.

مهرداد گودرزوندچگینی نماینده مردم رودبار در مجلس شورای اسلامی در ادامه و در موافقت با یک فوریت طرح تشکیل وزارت امور روستایی، گفت: وزارت جهاد سازندگی در گذشته مسئول مستقیم وضع روستاها بود اما امروز روستاها به حال خود رها شده و هیچ پاسخگوی واحدی ندارد و تداخل وظایف در این موضوع دیده می شود.

وی افزود: اگر سم و کود و نهاده های کشاورزی دچار مشکل است به خاطر نبود متولی واحد در این بخش است و اگر می خواهیم این مشکل مرتفع شود باید یک جا پاسخگوی واحد داشته باشیم و بدانیم مشکلات روستاییان باید از کجا پیگیری شود لذا فوریت این طرح در شرایط فعلی به شدت احساس می شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet