هدر موبایل
1399/08/07 15:02:39
سرویس سیاسی
محمودی با اشاره به مصوبه کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی:

اسامی نمایندگانی که در رأی‌گیری صحن شرکت نکنند نمایش داده می‌شود

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با اشاره به نشست این کمیسیون گفت: شفافیت آرای نمایندگان به تصویب رسید و اسامی مخالفان، موافقان، ممتنعان و نمایندگانی که رأی ندهند در معرض دید نمایندگان قرار خواهد گرفت.
اسامی نمایندگانی که در رأی‌گیری صحن شرکت نکنند نمایش داده می‌شود سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس با اشاره به نشست این کمیسیون گفت: شفافیت آرای نمایندگان به تصویب رسید و اسامی مخالفان، موافقان، ممتنعان و نمایندگانی که رأی ندهند در معرض دید نمایندگان قرار خواهد گرفت. https://cdn.icana.ir/d/019/43759.jpg اسامی,نمایندگانی,که,در,رأی‌گیری,صحن,شرکت,نکنند,نمایش,داده,می‌شود Icana

سمیه محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست صبح امروز(چهارشنبه، 7 آبان ماه) کمیسیون تدوین آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه، طرح شفافیت آرای نمایندگان در دستور کمیسیون قرار داشت و ماده 119 آئین‌نامه مجلس اصلاح شد.

نماینده مردم شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به متن ماده 119 آیین نامه اظهار داشت: طبق این ماده هیأت رئیسه موظف است مجلس را به وسایل الکترونیکی مجهز و توسط آن، تعداد رأی‌ گیری، تعداد حاضران و آرای موافق و مخالف را مشخص کند.

وی درباره اصلاحیه این ماده توضیح داد: مقرر شد در زمان انتشار رأی موافقان و مخالفان، اسامی نمایندگان موافق و مخالف و کسانی که رأی ممتنع دادند و یا در رأی‌گیری شرکت نکردند در معرض دید نمایندگان قرار گیرد.

محمودی ادامه داد: براساس این مصوبه چنانچه سیستم الکترونیکی دچار مشکل باشد رأی‌ گیری‌‌ ها از طریق قیام و قعود و یا از طرق دیگر انجام می‌شود و تمدید این مدت نیز با تصویب مجلس خواهد بود.

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: طبق این مصوبه انتشار آرا در مواردی که به تشخیص هیأت رئیسه جنبه قشری، صنفی و یا منطقه‌ای دارد مجاز نخواهد بود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet