هدر موبایل
1399/08/07 12:17:56
سرویس صحن
عباس زاده مشکینی در تذکر شفاهی:

مدیریت مناقشه قره باغ جلوی ایجاد گسل های اجتماعی را می گیرد

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس گفت: حضور فعال در مدیریت مناقشه قره باغ و پایان دادن به آن باعث جلوگیری از گسل های اجتماعی در ابعاد داخلی و عدم سوءاستفاده برخی در خارج از کشور می شود.
مدیریت مناقشه قره باغ جلوی ایجاد گسل های اجتماعی را می گیرد نماینده مردم مشکین شهر در مجلس گفت: حضور فعال در مدیریت مناقشه قره باغ و پایان دادن به آن باعث جلوگیری از گسل های اجتماعی در ابعاد داخلی و عدم سوءاستفاده برخی در خارج از کشور می شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202009101738233064.jpg مدیریت,مناقشه,قره,باغ,جلوی,ایجاد,گسل,های,اجتماعی,را,می,گیرد Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمود عباس زاده مشکینی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 7 آبان) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی گفت: با همه درایتی که در عقلا و حکمای این سرزمین سراغ داریم، شاید از اذهان شریف دلسوزان کشور غایب بماند که تمامی کوشش ها برای حل مشکلات و معضلات کشور در داخل معطوف به رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت و در خارج، متمرکز بر رفع تهدیدها و استفاده از فرصت ها است اما آنچه برای ما دارای اهمیت است و ضرورت راهبردی دارد، اهتمام بیشتر به واکنش متقابل و تاثیر متقابل این دو نوع فرآیند داخلی و خارجی است.

نماینده مشکین شهر در مجلس شورای اسلامی افزود:به عنوان مثال اسلام و مذهب به عنوان یکی از ارکان اصلی و اساسی حفظ نظام و هویت ملی و اقتدار سیاسی و امنیت ملت است که هم در داخل عامل وحدت بخش ملی و هم در خارج عامل اقتدار سیاسی و از هر دو منظر حافظ و ارتقا دهنده امنیت نظام اسلامی است.

عباس زاده مشکینی ادامه داد: حال اگر در مواردی موضوعی مانند مناقشه قره باغ تحت تاثیر القائات جریانات انحرافی با ایجاد شبهه در تشخیص و تعیین عمق استراتژیک نظام در آنسوی مرزهای شمالی کشور دچار خطای راهبردی نشویم و در بزنگاه های تاریخی حضور فعال، پشتیبانی و حمایت های جانانه از سرزمین های متعلق به میلیون ها مسلمان هم زبان و هم کیش نداشته باشیم، و حضور فعال در مدیریت این مناقشه و پایان آن را نداشته باشیم، دچار مشکل می شویم.

وی ادامه داد: اولا در بُعد وحدت ملی به مطالبه و خواست قلبی آحاد مردم باغیرت ایران اسلامی به طور اعم و مردم نجیب آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل، زنجان و سایر استان ها پاسخ شایسته ندهیم، زمینه فعالسازی گسل های اجتماعی در ابعاد داخلی تشکیل می شود و فتنه گران در این گسل ها لانه می کنند و بر آتش توطئه علیه انسجام ایران اسلامی می دمند.

نماینده مردم مشکین شهر در مجلس یازدهم تاکید کرد: در بُعد سیاست خارجی هم، با تاثیرات سوء بر کشورهای مسلمان همسایه این موضوع به تضعیف موضع کشور در خارج می انجامد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet