خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/08/09 09:26:06
سرویس اجتماعی
محسنی بندپی:

فراکسیون حمایت از معلولان قبل از 12 آذرماه تشکیل می‌شود/پیگیری اجرای قانون حمایت از معلولان اولین دستورکار این فراکسیون است

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام خبر تشکیل فراکسیون حمایت از معلولان قبل از روز جهانی معلولان تاکیدکرد که پیگیری اجرای قانون جامع حمایت از معلولان، پوشش بیمه درمانی، تامین معیشت و اشتغال از اولویت‌های دستورکار این فراکسیون خواهند بود.
فراکسیون حمایت از معلولان قبل از 12 آذرماه تشکیل می‌شود/پیگیری اجرای قانون حمایت از معلولان اولین دستورکار این فراکسیون است عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با اعلام خبر تشکیل فراکسیون حمایت از معلولان قبل از روز جهانی معلولان تاکیدکرد که پیگیری اجرای قانون جامع حمایت از معلولان، پوشش بیمه درمانی، تامین معیشت و اشتغال از اولویت‌های دستورکار این فراکسیون خواهند بود. https://cdn.icana.ir/d/019/202009102635110716.jpg فراکسیون,حمایت,از,معلولان,قبل,از,12,آذرماه,تشکیل,می‌شود/پیگیری,اجرای,قانون,حمایت,از,معلولان,اولین,دستورکار,این,فراکسیون,است Icana

محمدعلی محسنی بندپی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نتیجه پیگیری‌های وی برای تشکیل فراکسیون حمایت از معلولان در مجلس یازدهم، گفت: این موضوع تا هفته آینده به نتیجه می‌رسد و فراکسیون حمایت از معلولان برای فعالیت در این دوره از مجلس تا قبل از 12 آذرماه که مصادف با روز جهانی معلولان است، تشکیل خواهد شد.

دعوت از معلولان برای حضور در نشست فراکسیون حمایت از معلولان مجلس

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ما در روز 12 آذرماه قطعا از تعدادی از معلولان دعوت خواهیم کرد که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در این فراکسیون حضور پیدا کنند.

وی با بیان اینکه به عنوان عضو هیات رییسه در فراکسیون حمایت از معلولان فعالیت خواهد کرد در مورد موضوعاتی که باید در دستورکار این فراکسیون قرار گیرد، تصریح کرد: نظارت بر اجرای قانون جامع حمایت از معلولان که در مجلس دهم به تصویب رسیده است یکی از مهمترین اولویت‌های دستورکار فراکسیون حمایت از معلولان خواهد بود.

محسنی بندپی با تاکید بر اینکه پوشش بیمه خدمات درمانی و معیشت معلولان از دیگر اولویت‌های دستورکار فراکسیون حمایت از معلولان خواهد بود، خاطر نشان کرد: معلولان برای تامین معیشت خود مقرری دریافت می‌کنند، اما با وجود رشد چشمگیر تورم قطعا نمی‌توانند با این مبلغ محدود مایحتاج خود را تامین کنند. همچنین قیمت تجهیزات توانبخشی چندین برابر افزایش یافته است، بنابراین معلولان در این شرایط به هیچ وجه نمی‌توانند نیاز خود در این بخش را نیز تامین کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، تاکید کرد: مناسب‌سازی چه در منزل و چه محیط های اجتماعی نیز از دیگر موضوعاتی است که مغفول مانده است، همچنین بر اساس قانون دستگاه‌های اجرایی باید 3 درصد از ظرفیت استخدامی خود را به جذب معلولان اختصاص دهند و رفع این مشکلات می‌طلبد که اعتبارات تخصیص یافته به سازمان بهزیستی کشور افزایش پیدا کند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: هم‌اکنون فراکسیون حمایت از معلولان باید نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی را به منظور اجرای قانون جامع حمایت از معلولان در دستورکار خود قرار دهد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet