هدر موبایل
1399/08/07 17:33:20
سرویس اجتماعی
گودرزی:

وزیر کشور بازوی اجرایی موثری برای اجرای سیاست‌های وزارت بهداشت است

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه آمار فوتی‌های کرونایی نگران‌کننده است انتخاب وزیر کشور به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا از سوی رییس جمهور در جهت اعمال محدودیت‌های مورد نظر وزارت بهداشت را مثبت ارزیابی کرد.
وزیر کشور بازوی اجرایی موثری برای اجرای سیاست‌های وزارت بهداشت است نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس، با بیان اینکه آمار فوتی‌های کرونایی نگران‌کننده است انتخاب وزیر کشور به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا از سوی رییس جمهور در جهت اعمال محدودیت‌های مورد نظر وزارت بهداشت را مثبت ارزیابی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107797016611.jpg وزیر,کشور,بازوی,اجرایی,موثری,برای,اجرای,سیاست‌های,وزارت,بهداشت,است Icana

عباس گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با ارزیابی مثبت از انتخاب وزیر کشور به عنوان فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا از سوی رییس جمهور، گفت: در آغاز پیک اول شیوع کرونا در کشور با وجود اینکه نگرانی بیشتر در خصوص کنترل این بیماری وجود داشت تعداد فوتی‌ها دو رقمی بود، اما امروزه آمار فوتی‌های ناشی از ابتلا به این بیماری به بیش از 300 نفر رسیده که این آمار واقعا نگران‌کننده است.

مردم در اجرای توصیه‌های ستاد مقابله با کرونا کوتاهی می‌کنند

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: این معضل نشان می‌دهد که موضوع شیوع کرونا برای مردم عادی شده است به همین دلیل پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند و در حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی، عدم حضور در محافل و اماکن پر ازدحام کوتاهی می‌کنند.

وی تصریح کرد: وقتی افرادی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند، هم زحمات افرادی که به این مهم پایبند هستند از بین می‌برند و هم تلاش کادر درمانی که مشقت‌های بسیاری را برای کنترل این بیماری تحمل می‌کنند، بی‌اثر خواهند کرد.

گودرزی خاطرنشان کرد: مردم باید پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی را مورد توجه قرار دهند و از تردد غیرضروری در اماکن پرازدحام خودداری کنند تا این زنجیره انتقال قطع شود، چرا که ارتقاء اقتصادی و تامین امنیت عمومی در گروی حفظ سلامت جامعه است که باید به طور ویژه مورد توجه قرار گیرد.

اعمال بخشی از محدودیت‌های کرونایی باید حاکمیتی باشد

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: اعمال بخشی از محدودیت‌ها در این حوزه باید حاکمیتی باشد و دستگاه‌ها و مسئولان مربوطه موظف هستند که به این موضوع ورود پیدا کنند، به همین دلیل دولت پیرو تاکیدات رهبر معظم انقلاب بر ضرورت توجه به این مهم، قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مبارزه با کرونا را تشکیل داد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: البته وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این زمینه سیاستگذار است، اما نیاز به بازوی اجرایی دارد تا در اعمال برخی محدودیت‌های اجتماعی برای حفظ سلامت مردم ورود پیدا کند، بنابراین دولت به درستی وزیر کشور را به عنوان رییس این قرارگاه انتخاب کرد و قطعا استانداری‌ها و فرمانداری‌ها نیز بازوی اجرایی خوبی برای کمک به وی در جهت پیاده‌سازی تدابیر ستاد مقابله با کرونا خواهند بود./

پایان  پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet