هدر موبایل
1399/08/10 07:27:46
سرویس سیاسی
حیدری تاکید کرد

قطع روابط تجاری و تحریم‌ کالاهای کُره‌ای در صورت عدم بازگشت پول‌های بلوکه شده به ایران

نائیب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کره‌جنوبی باید متوجه باشد که اگر پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد نکند منجر به قطع روابط تجاری و تحریم کالاهای این کشور در ایران می‌شود.
قطع روابط تجاری و تحریم‌ کالاهای کُره‌ای در صورت عدم بازگشت پول‌های بلوکه شده به ایران نائیب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: کره‌جنوبی باید متوجه باشد که اگر پول‌های بلوکه شده ایران را آزاد نکند منجر به قطع روابط تجاری و تحریم کالاهای این کشور در ایران می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/202005102200992386.jpg قطع,روابط,تجاری,و,تحریم‌,کالاهای,کُره‌ای,در,صورت,عدم,بازگشت,پول‌های,بلوکه,شده,به,ایران Icana

شهریار حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به پول‌های بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی و لزوم اقدام متناسب اشاره کرد و گفت: برخی از کشورهایی که در گذشته‌ای نه چندان دور جمهوری اسلامی ایران با آن‌ها داد و ستد تجاری، اقتصادی و سیاسی داشت در جریان تحریم‌های ظالمانه امپریالیسم علیه کشورمان، تحت تاثیر آمریکا قرار گرفتند و در مراوداتشان با ایران دچار تردید شدند.

نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در ادامه افزود: پول‌های بلوکه شده جمهوری اسلامی ایران در کره جنوبی نیز به دلیل تحریم‌های آمریکا بوده که هیچگونه توجیه منطقی به دنبال ندارد؛ چرا که ارتباطی با تحریم‌ها نداشته و یک زمانی ایران نهایت همکاری و دادوستد را با چنین کشورهایی داشته است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: امروزه با کمال تاسف به دلیل شرایط تحریمی که با محوریت آمریکا بر ایران تحمیل شده بخشی از پول‌های جمهوری اسلامی ایران توسط  برخی از کشورها که یکی از آنها نیز کره جنوبی بوده ،بلوکه شده است.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید با دیپلماسی فعال پول‌های بلوکه شده در کشور کره جنوبی را آزاد کرد، اظهار داشت: معتقدم با استفاده از دیپلماسی می‌توان پول‌های بلوکه شده را به کشور بازگرداند و در حال حاضر هم وزارت امور خارجه پیگیر برگشت این پول‌هاست که امیدواریم منتج به نتایج مثبتی شود.

وی در ادامه افزود: ضمن اینکه اگر قرار باشد پول‌های کشورمان همچنان در سئول و دیگر کشورها بلوکه باقی بماند باید از اهرم‌هایی که در روابط تجاری و اقتصادیمان تاثیرگذار خواهد بود استفاده کرد؛ زیرا همسو با کشورهای تحریم کننده جمهوری اسلامی ایران قدم برمی‌دارند؛ بنابراین اگر با راهکارهای دیپلماسی به نتیجه‌ای دست پیدا نکنیم حتما یکی از ابزارهای مقابله با اقدام کره جنوبی و دیگر کشورهایی که پول‌های ایران در آنجا بلوکه شده، تحریم کالا و قطع ارتباط تجاری و اقتصادی با آن‌ها خواهد بود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet