هدر موبایل
1399/08/07 17:32:36
سرویس سیاسی
موسوی با اشاره به اظهارات رئیس‌جمهور:

مجلس تشخیص می‌دهد که کدام لوایح در اولویت رسیدگی قرار بگیرند/ اگر طرح تامین کالاهای اساسی توسط شورای نگهبان تایید شود دولت مکلف به اجرای آن است

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی مشخص می‌کند که کدام لوایح دولت باید براساس اولویت رسیدگی شوند.
مجلس تشخیص می‌دهد که کدام لوایح در اولویت رسیدگی قرار بگیرند/ اگر طرح تامین کالاهای اساسی توسط شورای نگهبان تایید شود دولت مکلف به اجرای آن است نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس شورای اسلامی مشخص می‌کند که کدام لوایح دولت باید براساس اولویت رسیدگی شوند. https://cdn.icana.ir/d/019/202006101214514878.jpg مجلس,تشخیص,می‌دهد,که,کدام,لوایح,در,اولویت,رسیدگی,قرار,بگیرند/,اگر,طرح,تامین,کالاهای,اساسی,توسط,شورای,نگهبان,تایید,شود,دولت,مکلف,به,اجرای,آن,است Icana

سید نظام‌الدین موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اظهارات رئیس جمهور مبنی بر اینکه « بزرگ‌ترین کمک به دولت این بوده که 67 لایحه مهمی را که به مجلس داده‌ایم را بررسی و تصویب کند» گفت: لوایحی که از سوی دولت به مجلس ابلاغ می شود را براساس اولویت در دستور کار قرار خواهیم داد و هیچ مشکلی هم در این رابطه وجود ندارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس در ادامه افزود: یک نظام‌نامه‌ای را آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی طرح‌ها و لوایح مشخص کرده که براساس اولویت یا فوریت در صف بررسی و مطرح شدن در صحن علنی قرار می‌گیرند و برخی از این‌ها نیز باید در کمیسیون‌های تخصصی مورد بررسی قرار گیرند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: صرفا هم لوایح دولت نیستند که باید مورد بررسی قرار بگیرند چرا که طرح‌های متعددی توسط نمایندگان ارائه شده و به شکلی طبیعی براساس فوریت و اولویتی که دارند، طبق آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در دستور رسیدگی قرار خواهند گرفت.

وی تاکید کرد: قرار نیست که همه لوایحی را که دولت به مجلس ابلاغ کرده بدون رعایت آئین نامه داخلی مجلس مورد بحث و بررسی قرار دهیم بالاخره مجلس تشخیص می‌دهد که کدام لوایح و طرح در اولویت و یا فوریت بوده است و پس از آن به بررسی آنها می پردازد.

موسوی به مصوبه طرح الزام دولت به پرداخت یارانه برای تامین کالاهای اساسی اشاره و اظهار کرد: اگر طرح تامین کالاهای اساسی از سوی شورای نگهبان به تایید برسد دولت مکلف به اجرای آن خواهد بود؛ معتقدیم در شرایط فعلی که بخشی از مردم دچار مشکلات معیشتی هستند حتما باید شرایط اقتصادی برای اقشار محروم و پایین دست جامعه تامین شود و دولت هم منابع کافی را برای انجام این کار دارد./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet