خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/08/08 15:43:21
سرویس بین الملل
خانی در دیدار با رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و قرقیزستان؛

تعاملات سیاسی و اقتصادی موجب ارتقا سطح مناسبات ایران و قرقیزستان می‌شود

رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان گفت: همکاری و تعاملات سیاسی و اقتصادی فی مابین موجب ارتقا سطح مناسبات اقتصادی و تجاری خواهد شد و این موضوع بهره‌مندی مردم دو کشور از منافع آن را به دنبال دارد».
تعاملات سیاسی و اقتصادی موجب ارتقا سطح مناسبات ایران و قرقیزستان می‌شود رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان گفت: همکاری و تعاملات سیاسی و اقتصادی فی مابین موجب ارتقا سطح مناسبات اقتصادی و تجاری خواهد شد و این موضوع بهره‌مندی مردم دو کشور از منافع آن را به دنبال دارد». https://cdn.icana.ir/d/019/202005105191683258.jpg تعاملات,سیاسی,و,اقتصادی,موجب,ارتقا,سطح,مناسبات,ایران,و,قرقیزستان,می‌شود Icana

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، آواز بیک عبدالرزاق سفیر قرقیزستان در جمهوری اسلامی ایران، با علی‌اصغر خانی رئیس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان دیدار و گفت‌وگو کرد.

خانی در ابتدای این دیدار با اشاره به  ارتباطات تاریخی و فرهنگی دو ملت ایران و قرقیزستان گفت: همواره روابطی دوستانه با قدمت فرهنگی و تاریخی بین مردم دو کشور برقرار بوده است. 

رییس گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان با تأکید بر ضرورت ارتباطات میان مجالس دو کشور  گفت: مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط پارلمانی با پارلمان قرقیزستان استقبال می کند و آن را  موجب توسعه مناسبات و تحکیم و تقویت همکاری های فیمابین می‌داند.

وی با اشاره به تشکیل گروه‌های دوستی پارلمانی در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی یادآور شد: گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان در تلاش است، توسعه و گسترش مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی دو کشور را تسهیل کرده تا فرصت های سرمایه‌گذاری های مشترک  برای تجار و بازرگانان دو کشور بیش از پیش فراهم شود.

خانی گفتگو و رایزنی‌های مستمر مقامات عالیرتبه جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان در موضوعات منطقه‌ای و بین‌المللی را با اهمیت دانست و تصریح کرد: همکاری و تعاملات سیاسی و اقتصادی فی مابین موجب ارتقا سطح مناسبات اقتصادی و تجاری خواهد بود و بهره‌مندی مردم دو کشور از منافع آن را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ظرفیت های فراوانی در بخشهای کشاورزی، معادن و انرژی در ایران و قرقیزستان مهیا می باشد که باید با برنامه ریزی مناسب از آن بهره برد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی همه گیری ویروس کرونا را مشکل همه کشورهای جهان دانست و بر تبادل تجارب و همکاریهای بهداشتی و درمانی میان جمهوری اسلامی ایران و قرقیزستان تأکید کرد.

آواز بیک عبدالرزاق سفیر قرقیزستان در تهران هم در ادامه این دیدار پیوندهای عمیق و دیرینه میان مردم دو کشور را بسترساز فرصت های مناسب برای توسعه مراودات اقتصادی و اجتماعی دانست و افزود: نقش گروه‌های دوستی پارلمانی در مجالس دو کشور به پیشبرد همکاری‌های فیمابین در سطوح مختلف کمک خواهد کرد و مردم دو کشور از منافع همکاری‌های مشترک بهره مند خواهند شد.

سفیر قرقیزستان در تهران افزایش ارتباطات میان گروه های دوستی پارلمانی و کمیسیون های تخصصی در مجالس دو کشور را زمینه ساز ارتقا مراودات و تعاملات پارلمانی دانست و بیان داشت: تقویت مناسبات و تبادل نظر میان نمایندگان مجالس قرقیزستان و ایران موجبات درک و شناخت متقابل از توانمندی‌ها در دو کشور  می‌شود و این امر به تسهیل و تسریع همکاری ها در عرصه های دیگر منجر خواهد شد.

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet