هدر موبایل
1399/08/10 15:47:19
سرویس فرهنگی
ظهر امروز صورت گرفت؛

دیدار اعضای فراکسیون مهدویت با رئیس حوزه علمیه قم

اعضای فراکسیون مهدویت با رئیس حوزه علمیه قم دیدار کردند.
دیدار اعضای فراکسیون مهدویت با رئیس حوزه علمیه قم اعضای فراکسیون مهدویت با رئیس حوزه علمیه قم دیدار کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202010109675944492.jpg دیدار,اعضای,فراکسیون,مهدویت,با,رئیس,حوزه,علمیه,قم Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدمهدی زاهدی رئیس فراکسیون مهدویت مجلس شورای اسلامی به همراه اعضای این فراکسیون الهام آزاد، عفت شریعتی کوهبنانی، احمدحسین فلاحی، اکبر احمدپور و فداحسین مالکی که به قم سفر کرده اند با آیت الله اعرافی رئیس حوزه علمیه قم دیدار و گفت وگو کردند.

آیت الله اعرافی در این دیدار گفت: حوزه علمیه قم علاوه بر دستاوردهای فراوان و تغییرات قابل توجهی که بعد از انقلاب داشت ، در خصوص تمامی مسائل موجود هم باید مطالبه گر و هم در جایگاه پاسخگو قرار بگیرد.

وی با اشاره به تدوین 20 سند راهبردی ناظر بر دو دهه آینده برای اولین بار در حوزه علمیه قم، گفت: براساس تدوین این سند راهبردی برنامه میان مدت 5 ساله ای در 900 ردیف اصلی تنظیم شده است، همچنین 100 طرح تحولی بزرگ در برنامه 5 ساله دیده شده و دنبال می شود.

رئیس حوزه علمیه قم افزود: با توجه به جلسات مختلفی که با دکتر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان کشور داشتیم 200 کارکرد روحانیت شناسایی و 50 مورد آن به عنوان اولویت انتخاب شده که فعالیت روحانیون براساس آن خواهد بود.

وی ادامه داد: موضوع «هجرت روحانی» که مربوط به حضور روحانیون در روستاها بوده نیازمند تقویت بیشتری است؛ در حال حاضر 3 الی 4 هزار روستا پوشش داده شده که امیدواریم با حمایت های بیشتر به 30 هزار روستا برسد. همچنین بودجه پروژه های موردنیاز نظام با توجه به شورایی که در مرکز حوزه علمیه قم بدین منظور شکل گرفته نیازمند توجه بیشتری است.

اعرافی ضمن تشکر از نمایندگان مجلس یازدهم برای تشکیل فراکسیون مهدویت به چند محور اساسی که نیازمند توجه مجلس است اشاره کرد وگفت: حمایت از مراکز تخصصی مهدویت، دوره آشنایی همه طلاب به موضوع مهدویت، حمایت و تقویت پایان نامه های مهدویت، حمایت از پروژه های مهدویت، فرهنگسازی و توسعه مباحث مهدویت در دانشگاه ها و فعالیت های بین المللی مراکز مهدویت از جمله موضوعاتی است که به حمایت مجلس و به ویژه فراکسیون مهدویت نیاز دارد.

رئیس حوزه علمیه قم ضمن تاکید بر ضرورت تدوین سند جامع مهدویت، تصریح کرد: سند جامع مهدویت باید هرچه سریع تر تدوین شود و مبنای تمامی اقدامات دستگاه ها در جهت ترویج، توسعه و تبلیغ فرهنگ مهدویت قرار بگیرد.

براساس این گزارش اعضای فراکسیون مهدویت نیز ضمن اشاره به دلایل و ضرورت تشکیل این فراکسیون نظرات خود را در خصوص لزوم ترویج فرهنگ مهدویت با توجه به وجود جریانات انحرافی مطرح کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet