هدر موبایل
1399/08/10 13:07:35
سرویس اقتصادی
خدابخشی ضمن انتقاد از مخالفت دولت با تأمین منابع طرح کالاهای اساسی از کارمزدهای بانکی:

مواجهه دولت با پیشنهادات مجلس برای رفع مشکلات اقتصادی سیاسی است

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مواجهه دولت با پیشنهادات مجلس برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم کارشناسی شده، نبوده بلکه یک برخورد سیاسی است و از همه مهمتر اینکه دولت به فکر معیشت و حل مشکلات مردم نیست.
مواجهه دولت با پیشنهادات مجلس برای رفع مشکلات اقتصادی سیاسی است نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: مواجهه دولت با پیشنهادات مجلس برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم کارشناسی شده، نبوده بلکه یک برخورد سیاسی است و از همه مهمتر اینکه دولت به فکر معیشت و حل مشکلات مردم نیست. https://cdn.icana.ir/d/019/201610104060071114.jpg مواجهه,دولت,با,پیشنهادات,مجلس,برای,رفع,مشکلات,اقتصادی,سیاسی,است Icana

محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در واکنش به اقدام جدید دولت و بانک مرکزی در صدور بخشنامه افزایش کارمزد تراکنش‌های بانکی گفت: این اقدام بیانگر وجود تناقضات آشکار میان اظهارات و برخوردهای دولت نسبت به پیشنهادهای مجلس برای رفع مشکلات معیشتی مردم است.

وی افزود: سخنگوی دولت هفته گذشته در نشست خبری خود، پیشنهادات مجلس را درباره نحوه تامین منابع مالی طرح تامین کالاهای اساسی کارشناسی نشده و به ضرر مردم دانست و به طور خاص به بحث تراکنش‌های بانکی اشاره و اعلام کرد، این موضوع موجب می‌شود تا مردم پول های خود را از بانک‌ها خارج کنند اما شاهدیم اکنون این موضوع توسط بانک مرکزی اجرا می شود.

خدابخشی تاکید کرد: این اقدام نشان داد که مواجهه دولت با پیشنهادات مجلس برای رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم کارشناسی نبوده بلکه یک برخورد سیاسی است و از همه مهمتر اینکه دولت به فکر معیشت و اقتصاد و حل مشکلات مردم نیست.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه دولت تمام پیشنهادات مجلس را برای رفع مشکلات اقتصادی به بهانه کارشناسی نبودن رد می‌کند، اظهار کرد: براساس اظهارات سخنگوی دولت مناسب‌ترین استراتژی برای کمک به معیشت مردم افزایش حقوق هاست، در صورتی که حدود ۲۱ میلیون نفر از مردم نه حقوق بگیر هستند و نه از سوی هیچ نهادی حمایت می‌شوند.

وی تصریح کرد: بر اساس سامانه اطلاعات ایرانیان در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حدود ۲۱ میلیون نفر از مردم حقوق بگیر نبوده که شامل کارتن خواب ها هم می‌شود بنابراین چگونه باید برای حفظ قدرت خرید آنها اقدام کرد. همچنین اگر منابعی برای اجرای طرح تامین کالاهای اساسی مخصوصا جامعه هدف ذکر شده، وجود ندارد، چگونه دولت می خواهد حقوق‌ها را افزایش دهد.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس بیان کرد: در بحث افزایش حقوق ها جامعه هدف به ویژه همین ۲۱ میلیون نفر تحت حمایت قرار نخواهند گرفت، بنابراین تناقضات در اظهارات و اقدامات دولت نسبت به پیشنهادات و همراهی مجلس نشان می‌دهد که دولت به دنبال حل مشکل مردم نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet