هدر موبایل
1399/08/10 13:26:50
سرویس سیاسی
رئیسی با اشاره به پیام رهبری خطاب به جوانان فرانسوی:

فطرت پاک جوانان آمادگی پذیرش حقیقت تاریخ را دارد

عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان معتقد است جوانان فرانسوی با اندکی مطالعه در تاریخ، تفاوت میان گفتار و رفتار سران خود درباره حقوق بشر را متوجه خواهند شد.
فطرت پاک جوانان آمادگی پذیرش حقیقت تاریخ را دارد عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان معتقد است جوانان فرانسوی با اندکی مطالعه در تاریخ، تفاوت میان گفتار و رفتار سران خود درباره حقوق بشر را متوجه خواهند شد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006106700976301.jpg فطرت,پاک,جوانان,آمادگی,پذیرش,حقیقت,تاریخ,را,دارد Icana

حسین رئیسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به دفاع اخیر رئیس جمهوری فرانسه از اهانت مجله فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اسلام(ص)، گفت: جای تأسف دارد جامعه‌ای که مدعی حقوق بشر بوده و خود را مهد آن می‌داند اینگونه حقوق مسلمانان را مورد هجمه قرار دهد.

 نماینده مردم میناب و رودان و جاسک و سیریک و بشاگرد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجله فکاهی فرانسوی، شخصیتی را مورد هتاکی قرار داده که خود منادی آزادی است و هدف از بعثت ایشان نیز، آزادی بشر از طاغوت های درونی و  بیرونی بوده است.

وی در ادامه با انتقاد از حمایت رئیس جمهور فرانسه از هتاکان به ساحت پیامبر اسلام(ص) به بهانه واهی حقوق بشری، عنوان کرد: زمانی که رفتارهای گذشته دولت های اروپایی را در برخورد با مسائل مورد بررسی قرار می دهیم، می‌بینیم حقوق بشر تنها ادعایی از سوی آن‌ها بوده و در عمل پایبندی به حقوق انسان‌ها ندارند.

رئیسی در ادامه با بیان اینکه سال هاست حقوق مسلمانان در فلسطین نادیده گرفته می شود، اظهار داشت: بدترین ظلم ها نسبت به ساکنان قدس روا می شود در حالی که سران اروپایی به خصوص فرانسه همواره از حامیان رژیم صهیونیستی بوده اند.

این عضو مجمع نمایندگان استان هرمزگان ادامه داد: در جریانات تاریخی دیگر نیز همواره شاهد بوده ایم بخش هایی از دنیا تحت استعمار دولت فرانسه بوده و اموال و دارایی‌های آنها برای توانمند شدن این کشور به تاراج رفته است که همگی رفتاری ضد حقوق بشری بوده و جوانان فرانسه باید نسبت به آن آگاه باشند.

وی افزود: از آنجایی که پیام پیامبر(ص)، فطرت انسان را مورد خطاب قرار می دهد و جوانان نیز از فطرت پاک تری برای پذیرش حق برخوردارند، رهبر معظم انقلاب در پیام خود این قشر را مورد خطاب قرار داده اند تا آن‌ها تاریخ را مورد مطالعه قرار داده و بین ادعا و واقعیت سران اروپایی درباره حقوق بشر قضاوت کنند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: البته جوانان فرانسوی نیز با اندکی مطالعه هیچ تطابقی میان گفتار و رفتار سران خود پیدا نخواهند کرد چرا که حمایت از حقوق بشر تنها یک ادعا بوده و جای تأسف است که دولتمردان فرانسوی از هتاکان حمایت می کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet