هدر موبایل
1399/08/11 09:04:44
سرویس صحن
قاضی زاده هاشمی در نطق پیش از دستور:

دشمنان وقیحانه به مبارزه با استقبال جوانان از اسلام در اروپا پرداخته اند

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان امت اسلامی و در صدر آن ها رژیم صهیونیستی، آمریکا و دیگر حامیان استکبار جهانی متوحش برای مقابله با استقبال جهانیان از اسلام ناب و ممانعت از استقبال جوانان کشورهای اروپایی به دین مبین اسلام با وقیحانه ترین حالت به مبارزه با این رویکرد برآمده اند.
دشمنان وقیحانه به مبارزه با استقبال جوانان از اسلام در اروپا پرداخته اند نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمنان امت اسلامی و در صدر آن ها رژیم صهیونیستی، آمریکا و دیگر حامیان استکبار جهانی متوحش برای مقابله با استقبال جهانیان از اسلام ناب و ممانعت از استقبال جوانان کشورهای اروپایی به دین مبین اسلام با وقیحانه ترین حالت به مبارزه با این رویکرد برآمده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101233758806.jpg دشمنان,وقیحانه,به,مبارزه,با,استقبال,جوانان,از,اسلام,در,اروپا,پرداخته,اند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نایب رئیس مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه، 11 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه را برعهده داشت، در نطق پیش از دستور خود، ضمن تبریک و تهنیت میلاد رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) به عموم مسلمین جهان به ویژه ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای گفت: 12 تا 17 ربیع الاول ایام ولادت پیامبر اکرم (ص) است که اهل سنت 12 ربیع و علمای شیعه هفدهم را برگزیدند.

وی ادامه داد: امام روح الله در تدبیری وحدت آفرین حدفاصل این چند روز را هفته وحدت نامیدند تا به این صورت با دسیسه دشمنان اسلام مقابله شود بنابراین هفته وحدت بهترین فرصت برای تبیین سیره نبوی برای جوامع بشریت است.

قاضی زاده هاشمی تاکید کرد: جا دارد کمیسیون فرهنگی مجلس با تهیه طرح هایی برای حمایت از نشر سیره سیاسی و اخلاقی پیامبر رحمت و خاندان مطهرش خاصه گسترش دهنده علوم نبوی امام جعفر صادق (ع) گام مهم بردارد که نفس انقلاب اسلامی چیزی جز گسترش فرهنگ و سیاست اسلام ناب نیست.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امام راحل در زمینه وحدت می فرمایند؛ ما با مسلمین اهل تسنن واحد و برادر هستیم و اگر کسی کلامی بگوید و بین ما مسلمانان موجب تفرقه شود، بدانید که یا جاهل و یا از کسانی هستند که می خواهند بین مسلمانان تفرقه بیاندازند. قضیه شیعه و سنی به هیچ وجه در میان نیست ما همه برادر هستیم.

وی اظهار کرد: در کلام آقا هم چنین آمده است، آن کسی که ندای تفرقه بین شیعه و سنی سر می دهد چه شیعه باشد و چه سنی، مزدور دشمن است چه بداند و یا نداند. امر مهم و خطیر و تاکید بر وحدت شیعه و سنی مقطعی، تاکتیکی و مصلحتی نبوده بلکه استراتژیک و راهبردی است و ریشه در آیات قرآن و سیره ائمه اطهار و همچنین رویه و سنت مشایخ دینی و مذهبی برادران اهل سنت دارد.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: خوشبختانه اصل مترقی مطلقه ولایت فقیه به عنوان رکن رکین و قاعده زرین، جوهر و گوهر شالوده قانون اساسی در قالب اولی الامر مورد اذعان و تصدیق مذاهب اسلامی است به نحوی که پیروان مذاهب اهل سنت بر طبق اصول و مبانی بنیادین فقهی شان اطاعت و تبعیت از اوامر و نواهی حاکمیتی رهبری را بر خود فریضه شرعی دانسته اند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تقدیم 23 هزار شهید اهل سنت در دفاع از حریم و حرمت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بیانگر فداکاری صادقانه و مخلصانه ای است که برای استقرار و استمرار شجره طیبه جمهوری اسلامی ایران و حفظ و صیانت از تمامیت ارضی، یکپارچگی سرزمینی، تامین منافع ملی و تثبیت منفعت عمومی معمول گردیده است.

وی تصریح کرد: دشمنان امت اسلامی و در صدر آن ها رژیم صهیونیستی، آمریکا و دیگر حامیان استکبار جهانی متوحش برای مقابله با استقبال جهانیان از اسلام ناب و ممانعت از استقبال جوانان کشورهای اروپایی به دین مبین اسلام با وقیحانه ترین حالت به مبارزه با این رویکرد برآمده اند. کشورهای غربی برای آزادی مسلم شهروندان خود کمترین ارزشی قائل نیستند، مردم به ویژه جوانان اروپایی و آمریکایی بدانند که صیانت از مقدسات الهی بخشی از ارزش های مشترک بشری است و گستاخی نسبت به این مقدسات تجاوز به انسانیت همه انسان ها است.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: براین اساس رئیس جمهور کوته فکر فرانسه لازم است پاسخ دهد که چرا به پیامبر اسلام (ص) که حتی مورد احترام پیروان سایر ادیان الهی است، توهین می کند و با این اقدام ملت ها از جمله مردم فرانسه را برابر همدیگر قرار می دهد، حتی به شهروندان مسلمان خود نیز احترام نمی گذارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: واقعیت این است که این استراتژی و راهبرد، بازی دوگانه عادی سازی روابط و توهین به پیامبر اعظم (ص) که بسیاری از کشورها در آن نقش ایفا می کنند، منحرف کردن افکار عمومی است یعنی در زمانی که حکام کشورهای عربی در حال مصالحه یا عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند باید افکار جوامع اسلامی نیز منحرف شود.

وی تصریح کرد: قرار گرفتن فرانسه در مقابل مسلمانان با تمسک به توهین به قرآن و پیامبر تکه ای از پازل بازی برای مدیریت مسلمانان و اطمینان خاطر حکام مرتجع عربی است تا بتوانند راحت تر بر سر میز مذاکره با دشمن قسم خورده امت اسلامی بنشینند و این مذاکرات سیاسی ابزاری است برای تداوم حاکمیت اسرائیل و به خیالشان راهبردهایی می باشد که بر مشروعیت این رژیم اشغالگر مهر تائید می زند.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: متاسفانه امروز جهان اسلام نظاره گر خیانت و دولتمردان فاسدی است که عزت اسلامی خویش را بر ثمنی بخس به حراج گذاشته و قاعده نفی سبیل را نقض کرده و سنت نبوی را به فراموشی سپرده و در سر سپردگی به طواغیت غوطه ور شده اند و به نام آزادی بیان به مقدسات اسلام ناب اهانت می کنند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اکنون این گونه اقدامات نه نشانه برجستگی آزادی و حقوق بشر بلکه به درستی نشانه ضعف، دستپاچگی و سستی است که در همه ارکان سیاست و فرهنگ لیبرالی غرب اتفاق افتاده است و ناامیدانه و از روی عصبانیت و استیصال به عمل ضد اخلاقی و ضد بشری متوسل می شوند.

وی با اشاره به اینکه ایادی استکبار در مواجهه با اسلام ناب به چند اقدام اساسی دست زده اند، گفت: اولین راهبرد دشمنان ایجاد اختلاف افکنی در میان فرق مختلف مسلمانان، پروژه مذهب سازی و پروژه توهین است تا تمام مقدسات ادیان را مورد هتاکی قرار داده و این برنامه با ایجاد حساسیت شکنی و تقدس زدایی همراه با امکان سنجی توهین های بیشتر و جلوگیری از نفوذ و گسترش اسلام است.

قاضی زاده هاشمی بیان کرد: سناریوی شیطانی اسلام ستیزی اقدامی فریبکارانه و حرکتی جاهلانه علیه پیامبر اسلام (ص) و عقلانیت بشر به مثابه سلب همه آزادی و بیان ناکامی های سیاست مدارهای دنیای غرب در جلوگیری از گسترش اسلام و گرایش شهروندان غربی به آموزه های پیامبر اعظم و دین مبین اسلام است. 

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: از تریبون مجلس شورای اسلامی و مهد اسلام در جمهوری اسلامی به رئیس جمهور فرانسه هشدار می دهیم که خود را بازیچه دست رژیم رو به زوال صهیونیستی نکند و با عذرخواهی از جهان اسلام دست از حمایت و ترویج، توهین نشریات و روزنامه های معاند با ارزش های دینی و باورهای دینی میلیاردها مسلمان بردارد و به سایر ادیان الهی نیز احترام بگذارد.

وی تصریح کرد: به طراحان این جسارت ها به مسلمین و مسلمانان جهان و پاک ترین و عزیزترین محبوب خدا که برای جهان اسلام است اعلام می کنیم، با این حرکات شیطانی و طراحی های افراطی و خشونت آفرین خدشه ای به اسلام عزیز وارد نخواهد شد و اسلام ناب که اکنون مرزها را در نوردیده در قلوب پاک مردم موحد جهان وارد شده، هرگز با چنین حیله هایی آسیب نخواهد دید و حرکتش در تسخیر قلوب عالمیان کند نخواهد شد و صدای مظلومیت و محبوبیت به گوش تمامی حق جویان در سراسر عالم خواهد رسید.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به شمه ای از آموزه های سیاسی، رسول الله (ص) از تحقق و تثبیت نظام اسلامی به بهانه و برکت مبارک آن حضرت، گفت: انقلاب اسلامی ایران و شکل گیری نظام اسلامی در صدر اسلام در دوران کوتاه حکومت امیرالمومنین حضرت علی (ع) به لحاظ شرایط سیاسی، جنگ ها و اتفاقات و تحریم های ظالمانه دشمنان اسلام دو وجهه همگون دارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: انقلاب عظیم پیامبر اکرم (ص) در مکه در حالی شکل گرفت که اسلام و شخص رسول الله، دشمنان قدرتمند و صاحب نام و ثروت و نفوذی داشتند و اقتصاد مکه دست تولیت بت های بزرگ بود که سه مولفه سیاست، فرهنگ و اقتصاد در دست داشتند و به لحاظ موازنه قدرت در شرایط عادی و روال معمول انقلاب بزرگ و فراگیر اسلام پیامبر اکرم (ص) محکوم به شکست بود و حتی مورد آزار امثال ولید قرار گرفت.

وی افزود: از این رو گاهی خستگی بر روی مبارک پیامبر اکرم غلبه کرده و مدتی استراحت می کردند اما از آن جایی که این انقلاب به امر و یاری خداوند آغاز و برای نجات بشریت از بت پرستی بود با نزول سوره مدثر به امر خدای متعال یک قدرت، نیرو و اراده محکمی در پیامبر اکرم ایجاد شد که توانست یک تنه در برابر تمامیت قدرت استکباری آن زمان بایستد و به ابلاغ رسالت و انزار مردم پرداخت.

قاضی زاده هاشمی گفت: تشکیل حکومت اسلامی، شرایط نابرابری قدرت نظامی اما با تکیه بر یاری خداوند که نصرت اسلام را بر کفار و حق را بر باطل وعده داده است، بهترین نمونه برای مطالعات عمیق مربوط به تثبیت حکومت اسلامی برای مسئولان در نظام اسلامی که با وجود دستاوردهای نظامی به دنبال مذاکره با دشمنان می باشند این است که ببینند حاکمان بلاد اسلامی در شرایط ضعف تجهیزات نظامی و ابزار مادی و نیروی انسانی به لحاظ احساس ضعف در مقابل استکبار جهانی متوسل به رژیم صهیونیستی و سست تر از خانه عنکبوت شده اند و در مقابل الگویی برای مبارزه مردمی ملت های تحت ستم با حکومت های جابر با دست خالی و تا رسیدن به قله پیروزی همچون انقلاب امام روح الله وجود دارد و مائیم و راه نبی خدا./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet