هدر اصلی
1388/08/18 10:30:00
سرویس سیاسی
در ارتباط بانحوه پوشش اخبار هدفمند کردن یارانه ها

عباسپور از ‌صدا و سیما انتقاد کرد

**عباسپور اظهار داشت: صداوسیما باید در بحث مهمی همچون هدفمندکردن یارانه‌ها همان طور که به دولت فرصت می‌دهد تا نقطه نظراتش را اعلام کند فرصتی هم در اختیار مجلس قرار دهد که کار سنگینی که مجلس چه در کمیسیون‌های تخصصی،‌ چه کمیسیون‌ ویژه انجام داده را به نحو مقتضی به اطلاع مردم برساند.

"علی عباسپور تهرانی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: باتوجه به اهمیت لایحه هدفمندکردن یارانه‌ها، مجلس شورای اسلامی ( چه در مرکز پژوهش‌ها مجلس، چه کمیسیون‌ها) و کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی همکاری بسیار صمیمانه‌ و نزدیکی را در خصوص لایحه به انجام رساندند که نشان از حسن نیت نمایندگان مردم در خانه ملت داشت.

وی خاطر نشان کرد: مجلس تلاش خود را در این راستا قرار داد تا دست دولت باز باشد به عنوان مثال دولت در لایحه مقرر کرده بود که یارانه‌ها به 7 دهک تعلق بگیرد اما نمایندگان در صحن‌علنی به تصویب رساندند که هدفمندکردن یارانه‌ به میزانی که دولت تشخیص می‌دهد و در چارچوب لایحه باشد به تمام اقشار تعلق گیرد.

نماینده تهران در مجلس گفت: مجلس در هنگام  بررسی ماده 13 براساس نص صریح قانون اساسی عمل کرد چون در قانون اساسی  به صراحت آمده که تمامی درآمدها باید به خزانه ریخته شود برای اجرایی شدن این موضوع و یاری رساندن به دولت،‌نمایندگان به قوه مجریه تکلیف کردند، این درآمد در چهار ردیف جداگانه نه جداول آورده شود.

وی خاطر نشان کرد: در حالی که تنها دو ماده از لایحه هدفمندکردن یارانه‌ باقی نمانده بود، رییس جمهور در پشت تریبون مجلس مطالبی  عنوان کردند که اصلاً‌ جایگاه قانونی نداشت.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در خصوص نقش و جایگاه قوه مقننه در نظام جمهوری اسلامی گفت: مهمترین دستاورد نظام جمهوری اسلامی و انقلاب به رهبری حضرت امام(ره) این بود که نظامی را بنا نهاد که مقتدرترین قوه آن مجلس باشد چرا که در کشورهای دنیا هر جا مجلس مقتدر باشد آن نظام هم از اقتدار و آزادی برخوردار است.

عباسپور در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که از یکی از مقتدرترین قوانین اساسی  دنیا برخوردار است بر اثر همین سنگ بنا بود که بنیانگذار نظام حضرت امام (ره) فرمودند مجلس در راس امور است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات تاکید کرد: بنابراین به هیچ عنوان نباید از سوی قوای دیگر حرکتی انجام شود که موجب تضعیف قوه مقننه شود، اقتدار نظام ما پس از مقام معظم رهبری به اقتدار مجلس گره خورده است.

وی در خصوص صداوسیمایی کردن مسئله هدفمندکردن یارانه‌ها ازسوی دولت در حالی که مجلس کمتر از این کانال استفاده می‌کند گفت: آشنایی مردم از طریق صداوسیما باید به صورت شفاف و روشن باشد نه یک سویه و یک جانبه.

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet