هدر موبایل
1388/08/18 11:59:00
سرویس صحن
کمیسیون ویژه بررسی می کند؛

نگرانی‌ازکاهش‌نظارت‌مجلس‌درهدفمند کردن‌یارانه‌ها

**مصباحی مقدم گفت: کمیسیون ویژه نگرانی کاهش نظارت مجلس بر دخل و خرج منابع حاصل از اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهد.

"غلامرضامصباحی مقدم "رئیس کمیسیون ویژه مجلس در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان این مطلب که جلسه کمیسیون جهت بررسی پیشنهاد وی در ماده 16 لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها احتمال هفته جاری برگزار شود گفت: به جهت اینکه ماده 16 لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها کمتر دستخوش تغییر شود ماده‌ای را پیشنهاد کردیم که هرگونه اصلاح و تغییر در قانون و قوانین بعدی جز با تصریح نام این قانون بر مواد مورد نظر مجاز نیست بدین معنا که نمی‌توان با وضع سایر قوانین بدون عنایت خاص نسبت به این قانون مفاد آن را دستخوش تغییر قرار داد.

مصباحی مقدم پیشنهاد خود را یک نوع صیانت از چارچوب قانون هدفمند کردن یارانه‌ها دانست و گفت: قصدمان از ارائه این پیشنهاد این بود که منابعی را که به این قانون اختصاص می‌یابد مبادا خارج از این قانون مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی گفت: نگرانی رئیس جمهور هم که قبلا هم عنوان شده بود در خصوص این مطلب بود که مبادا در مجلس توسط نمایندگان در بودجه سالیانه این منابع مورد استفاده قرار گیرد به همین منظور در تمام جلسات کمیسیون ویژه جهت بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها نماینده دولت دعوت شده است و هر مطلبی که طرح می‌شد با همکاری دولت بود.

نماینده تهران در ادامه با ضمن بیان این مطلب که این پیشنهاد به حل اختلاف مجلس و دولت کمک خواهد کرد گفت: کمیسیون ویژه نگرانی کاهش نظارت مجلس بر دخل و خرج منابع این قانون را مورد بررسی قرار می‌دهد و راهکارهایی را دنبال می‌کنیم که امکان نظارت مجلس از دخل و خرج منابع این قانون حفظ شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet