خبرگزاری خانه ملت

شهادت امام حسن عسکری
1399/08/17 16:59:24
سرویس اقتصادی
خدابخشی خبر داد

گزارش بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس تقدیم شد

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از ارائه گزارش بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس خبر داد.
گزارش بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس تقدیم شد نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس از ارائه گزارش بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/202011104867420371.jpg گزارش,بودجه,شرکت‌های,دولتی,به,مجلس,تقدیم,شد Icana

خبرگزاری خانه ملت- سرویس اقتصادی؛ پس از اصلاح قانون آیین نامه داخلی مجلس، دولت مکلف شد، بودجه شرکت‌های دولتی را یک ماه زودتر از لایحه بودجه سنواتی به مجلس تقدیم کند، بنابراین گزارش بودجه شرکت‌های دولتی باید 15 آبان ماه هر سال به مجلس ارائه شود.

 محمد خدابخشی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از ارائه بودجه شرکت‌های دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت به مجلس خبر داد و گفت: دولت مطابق زمانبندی مندرج در قانون، گزارش بودجه 1400 شرکت‌های دولتی را به مجلس ارائه کرده است.

براساس تبصره (4) ماده 182 قانون آیین نامه داخلی مجلس دولت مکلف است گزارش عملکرد بودجه سال گذشته و صورت‌های مالی حسابرسی‌شده، بودجه تفصیلی سال‌جاری و عملکرد بودجه مصوب شش‌ماهه اول سال‌جاری تمامی شرکت‌های دولتی، بانک‌ها و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و شرکت‌ها و مؤسساتی که مستلزم ذکر یا تصریح نام است از قبیل: شرکت‌های تابعه وزارت نفت، سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی، سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، بیمه مرکزی ایران، شرکت سهامی بیمه ایران، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، بانک ملی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی و همچنین بودجه پیشنهادی سال آینده آنها و شاخص‌های کلان کل بودجه را تا پانزدهم آبان‌ماه هر سال به همراه گزارش ارزیابی بر مبنای شاخص‌های مالی و عملکردی به تفکیک به مجلس شورای اسلامی تسلیم کند.

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی افزود: کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات بلافاصله گزارش‌ بودجه شرکت‌های دولتی را به دیوان محاسبات کشور ارجاع می‌دهد تا دیوان پس از بررسی و اظهارنظر، گزارش خود را ظرف مدت بیست روز جهت تصویب به کمیسیون مذکور ارائه کند. گزارش کمیسیون ملاک بررسی بودجه است و همزمان با لایحه بودجه کل کشور طبق مواد این قانون مورد رسیدگی قرار می‌گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet