شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/08/20 11:13:38
سرویس سیاسی
عنابستانی تاکید کرد

مسلمانان فرانسه اقلیتی تاثیرگذار/ نامه رهبری به جوانان فرانسه در هیاهوی رسانه ای فراموش نشود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: گرایش به دین مبین اسلام در سال‌های اخیر در اروپا اقلیت مسلمان در فرانسه را به یک گروه بسیار تاثیرگذار تبدیل کرده است.
مسلمانان فرانسه اقلیتی تاثیرگذار/ نامه رهبری به جوانان فرانسه در هیاهوی رسانه ای فراموش نشود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: گرایش به دین مبین اسلام در سال‌های اخیر در اروپا اقلیت مسلمان در فرانسه را به یک گروه بسیار تاثیرگذار تبدیل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005101562533486.jpg مسلمانان,فرانسه,اقلیتی,تاثیرگذار/,نامه,رهبری,به,جوانان,فرانسه,در,هیاهوی,رسانه,ای,فراموش,نشود Icana

علی اصغر عنابستانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به  دفاع دولت فرانسه از وحشیگری فرهنگی ،گفت: مقام معظم رهبری حکیمانه و استادانه تهدیدها را در دنیا به فرصت تبدیل می کنند.

وی افزود: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند،حمایت و دفاع تمام قد دولت فرانسه از کار غلط یک کاریکاتوریست، نشان دهنده دست های پشت پرده است؛ اینکه یک رئیس جمهور دیوانه‌ای که در کارنامه اش به غیر از فساد چیزی وجود ندارد، از یک کاریکاتوریست به بهانه آزادی بیان دفاع می کند،نشان دهنده واهمه او از دین مبین اسلام است.

عنابستانی در ادامه مطرح کرد:انسان کثیفی مانند مکرون به ساحت مقدس پیامبر اکرم(ص) توهین می کند و شان رهبری نیست که مستقیماً به خود مکرون چیزی بگویند  و نامه‌ای به جوانان نوشته اند.

بیشتر بخوانید:

4 ویژگی پیام رهبری به جوانان فرانسه

نماینده مردم سبزوار در مجلس با اشاره به پیام مقام معظم رهبری به جوانان مطرح کرد: جوانی یعنی پذیرش راه های نو و شجاعت پذیرش حرف‌های تازه؛این روحیه جوانی است و مقام معظم رهبری  جوان‌ها را مخاطب قرار می‌دهند ؛چراکه جوان‌ها حقیقت جو هستند و به دنبال حقیقت هستند.

وی ادامه داد:امروز از یک تهدید زشتی که مکرون با دفاع از  نشریه"شارلی ابدو"ایجاد کرد؛مقام معظم رهبری فرصتی می سازند برای تفکر و ایجاد تفکر در بر جوانان حقیقت جوی اروپا و بخصوص فرانسه؛ این اقدام نشان دهنده هوشمندی مقام معظم رهبری است. 

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: جوانان خوب ما باید با تمام توان تلاش کنند و با آی دی هایی که از جوانان فرانسه و اروپا شناسایی می کنند و ارتباطاتی که می گیرند، در فضای دنیای اسلام به ویژه فرانسه، این چند خط پیام رهبری را به ایشان برسانند.

وی با تاکید بر اینکه  نگذاریم که پیام زیبای رهبری به جوانان فرانسه در فضای هیاهوی رسانه‌ای فراموش شود، مطرح کرد:این پیام را برخلاف آنچه که غرب می خواهد، باید به جوانان برسانیم.

عنابستانی با اشاره به هراس و واهمه فرانسوی ها از گسترش اسلام در اروپا،خاطرنشان کرد: دلیل اینکه امروز به اسلام می تازند این است که از اسلام گرایی و گرایش اسلام در اروپا ترس دارند.گزارش سال های گذشته نشان می دهد بیشترین گرایش به اسلام در اروپا در فرانسه اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد:موضوع گرایش به دین مبین اسلام در سال‌های اخیر آنقدر سرعت یافته است که اقلیت مسلمانان در فرانسه به یک اقلیت بسیار تاثیرگذار تبدیل شده‌اند؛ طبیعتاً این ها ترسیده‌اند و شروع به اسلام هراسی و توهین به مقدسات اسلامی کرده‌اند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه غربی ها با این رفتارها طرفی نمی بندند و راه به جایی نمی برند، تصریح کرد: من معتقد هستم که هر چقدر یک تفکر را با توهین و اجبار بخواهیم رد کنیم؛نگاه حقیقت جویانه به سمت آن بیشتر متمایل می شود و  شک نکنید که این تأثیر بهتری در جهان خواهد گذاشت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet