خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/08/18 17:29:01
سرویس اجتماعی
الهیان:

استاندار و ستاد تهران موافق تعطیلی دو هفته‌ای پایتخت هستند/ برخی مسئولان با ورود سپاه و بسیج به عرصه مقابله با کرونا مخالفند

عضو مجمع نمایندگان استان تهران تصریح کرد: در نشست مشترک نمایندگان با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونای تهران، فرمانده ستاد و استاندار تهران با پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای پایتخت موافقت کردند.
استاندار و ستاد تهران موافق تعطیلی دو هفته‌ای پایتخت هستند/ برخی مسئولان با ورود سپاه و بسیج به عرصه مقابله با کرونا مخالفند عضو مجمع نمایندگان استان تهران تصریح کرد: در نشست مشترک نمایندگان با اعضای ستاد ملی مقابله با کرونای تهران، فرمانده ستاد و استاندار تهران با پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای پایتخت موافقت کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011104481044561.jpg استاندار,و,ستاد,تهران,موافق,تعطیلی,دو,هفته‌ای,پایتخت,هستند/,برخی,مسئولان,با,ورود,سپاه,و,بسیج,به,عرصه,مقابله,با,کرونا,مخالفند Icana

زهره الهیان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به افزایش آمار مبتلایان و فوت شدگان ناشی از کرونا طی روزهای اخیر در پایتخت، اظهار کرد: این مسئله حاکی از آینده ای خطرناک برای ساکنان تهران دارد که این خطر به دلیل تردد بالا در استان تهران می‌‌تواند به سایر استان‌‎ها نیز تسری پیدا کند.

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: در این شرایط ضرورت دارد که یک روند جدید بر پایتخت حاکم شود و محدودیت‌های شدید یا تعطیلی شهر تهران با توجه به این آمار فزاینده اعمال شود.

اخبار ضد و نقیض تعطیلی پایتخت مردم را مستأصل کرده است

وی تصریح کرد: متأسفانه این روزها اخبار ضد و نقیضی از ستاد ملی کرونا درباره تعطیلی شهر تهران به گوش می‌رسد که مردم را مستأصل کرده است.

الهیان اضافه کرد: این درحالی است که در نشست نمایندگان مجلس با اعضای ستاد مقابله با کرونای تهران، استاندار و رؤسای دانشگاه‌های علوم پزشکی پایتخت، مقرر شد، پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌ای تهران به ستاد ملی کرونا تقدیم شود و در این نشست همه اعضا از جمله نمایندگان مجلس، فرمانده ستاد مقابله با کرونای پایتخت و استاندار تهران نیز با این پیشنهاد موافقت کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: علت موافقت اعضا با تعطیلی تهران نیز حجم بالای ابتلا و خستگی کادر درمان است که با این تعطیلی می‌توان زنجیره انتقال کرونا را متوقف کرد یا حداقل از سرعت انتقال کاسته شود.

این نماینده مردم در مجلس در ادامه با اشاره به اعلام آمادگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج برای پایش افراد مشکوک به کرونا در کشور، اظهار کرد: افزون بر این، سپاه این آمادگی را دارد که حمایت‌های مالی و درمانی از افراد مبتلا به کرونا را داشته باشد و این حمایت‌ها از سالمندان نیز خواهد بود.

برخی اعضای ستاد ملی کرونا با ورود سپاه و بسیج به بحث مبارزه با کرونا مخالفند

این پزشک متخصص داخلی  یادآور شد: این حمایت‌ها می‌تواند در سراسر کشور پیاده سازی شود. سال‌های دور نیز با همین بسیج مردمی ما توانستیم طرح ملی ریشه کنی فلج اطفال را در کشور پیاده کنیم که منجر به ریشه کنی فلج اطفال در کل کشور شد و امروز نیز با استفاده از همین الگو می‌توانیم با کرونا مقابله کنیم.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با بیان اینکه امروز برای مقابله با بیماری کرونا راهی جز ورود نیرهای جهادی به این عرصه باقی نمانده است، تصریح کرد: متأسفانه برخی از مسئولان ستاد ملی کرونا با انگیزه‌های نامشخص نسبت به ورود سپاه و بسیج با محوریت بسیج اساتید کل کشور به این عرصه مخالفت می‌‎کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet