هدر موبایل
1399/08/19 12:21:03
سرویس سیاسی
آصفری:

ایران به سهولت پای میز مذاکره برجامی نمی‌رود/ لغو تحریم‌های یکجانبه پیش شرط مذاکره

نائب رئیس کمیسون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: جو بایدن در وهله نخست باید تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان را لغو کند و پس از آن دم از مذاکره بزند.
ایران به سهولت پای میز مذاکره برجامی نمی‌رود/ لغو تحریم‌های یکجانبه پیش شرط مذاکره نائب رئیس کمیسون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: جو بایدن در وهله نخست باید تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان را لغو کند و پس از آن دم از مذاکره بزند. https://cdn.icana.ir/d/019/109808.jpg ایران,به,سهولت,پای,میز,مذاکره,برجامی,نمی‌رود/,لغو,تحریم‌های,یکجانبه,پیش,شرط,مذاکره Icana

محمد حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اظهارات دستیار ارشد سابق جو بایدن مبنی بر اینکه « بایدن در ماه‌های نخست ریاست‌جمهوری به برجام بازمی‌گردد» اشاره کرد و گفت: جوبایدن می‌بایست از اشتباهات ترامپ درس عبرت بگیرد؛ اشتباهاتی که منجر شد تا دشمنی با آمریکا در عرصه بین‌الملل چندین برابر شود. ایرادات ترامپ به حدی زیاده بوده که حتی نتوانست مشکلات اقتصادی آمریکا را برطرف کند و همه این مسائل دست به دست هم داد تا ملت آمریکا در انتخابات اخیر دست رد به سینه‌ ترامپ بزنند.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس‌ شورای اسلامی افزود: در موضوع برجام ایران امتیازی را دریافت نکرده، بلکه هدف کشورمان از مذاکره با گروه 5+1 این بوده که به دنیا ثابت کنیم ما اهل گفت‌وگو و گفتمان هستیم، اما اندک اعتماد باقیمانده به غربی‌ها نیز از بین رفت زیرا ترامپ از برجام خارج شد و دولت‌ها و ملت‌های دنیا متوجه غیر قابل اعتماد بودن آمریکا شدند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی به اظهارات دستیار ارشد سابق جو بایدن مبنی بر اینکه « بایدن در ماه‌های نخست ریاست‌جمهوری به برجام بازمی‌گردد» اشاره و تاکید کرد: بازگشت آمریکا به برجام می‌تواند بخشی از آن بی‌اعتمادی که دولت‌ها و ملت‌های دنیا نسبت به آمریکا پیدا کرده اند را بازگرداند.

وی در ادامه افزود: البته جمهوری اسلامی ایران برای بازگشت آمریکا به برجام شروطی را مطرح خواهد کرد و آن هم جبران خساراتی بوده که آمریکایی‌ها در سال‌های اخیر برای ایران ایجاد کردند و بایستی جبران مافات کنند چرا که مقرر شده بود تا بسیاری از کشورها و شرکت‌های خارجی در ایران سرمایه‌گذاری کنند اما اقدام ترامپ سبب شد تا چنین اتفاقی رخ ندهد.

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها تاکید کرد: جو بایدن بایستی سیاست‌های تگزاس مآبانه و هفت تیر کشی ترامپ را کنار بگذارد و عقلانیت را جایگزین تگزاس بازی در دستور کار خود کند و اجازه ندهد ملت‌ها و دولت‌های دنیا بیش از این، نسبت به آمریکا بی اعتماد شوند و اتفاقا همین بی‌اعتمادی باعث متضررشدن آمریکا نیز شده است.

آصفری اظهار داشت: امیدوار هستیم که بایدن از اشتباهات ترامپ درس بگیرد و  در راستای سیاست برد برد گام بردارد زیرا معتقدیم اگر قرار باشد مذاکره ای هم صورت بگیرد بایستی برد- برد باشد و بازگشت ایران به میز مذاکره نیز به سهولت امکان پذیر نخواهد بود چرا که در وهله نخست بایستی تحریم‌های ناجوانمردانه علیه کشورمان را لغو کند و پس از آن صحبت از مذاکره باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet