شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/08/20 16:14:48
سرویس اقتصادی
رزم حسینی در گفت‌وگو با خانه ملت:

کشور به 5 میلیون تُن ورق فولادی در سال نیازمند است/ آغاز اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد مبارکه

وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید از آنجا که کشور به ۵ میلیون تُن ورق فولادی در سال نیازمند است، اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد مبارکه آغاز شده و مقرر است که سرعت کار افزایش یابد.
کشور به 5 میلیون تُن ورق فولادی در سال نیازمند است/ آغاز اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد مبارکه وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌گوید از آنجا که کشور به 5 میلیون تُن ورق فولادی در سال نیازمند است، اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد مبارکه آغاز شده و مقرر است که سرعت کار افزایش یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/202009108398904428.jpg کشور,به,5,میلیون,تُن,ورق,فولادی,در,سال,نیازمند,است/,آغاز,اجرای,طرح‌های,توسعه‌ای,در,فولاد,مبارکه Icana

علیرضا رزم حسینی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، پس از نشست مشترک با محسن دهنوی عضو هیات رئیسه مجلس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در جلسه امروز موضوعات مختلفی در حوزه بازار فولاد و سیاست‌های مربوط به تنظیم بازار مطرح شد و توافقات خوبی صورت گرفت.

وی بررسی طرح‌های توسعه‌ای در حوزه تولید فولاد به ویژه ورق را یکی دیگر از موضوعات بررسی شده در این جلسه برشمرد و افزود: نیاز سالانه کشور به ورق فولادی حدود 5 میلیون تُن است به همین دلیل اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد مبارکه آغاز شده و مقرر است که سرعت کار افزایش یابد.

عضو کابینه دوازدهم اضافه کرد: هرچند تحریم موجب ایجاد برخی موانع شده اما می‌توان از طریق همکاری با سایر شرکت‌ها -که مذاکراتی در این زمینه صورت و تفاهم‌هایی برای انعقاد قراردادهای اولیه انجام گرفته-  نه تنها ورق کشور را تامین کرد بلکه مازاد آن را نیز صادر کرد.

افتتاح فاز نخست الکترود گرافیتی تا پایان سال

وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه دستور کار بعدی جلسه امروز موضوع الکترود گرافیتی بود که این محصول کالایی استراتژیک برای صنایع فولاد کشور است، ادامه داد: علیرغم اینکه پروژه‌ای در این حوزه در سال‌های گذشته کلید خورده اما فعالیت آن متوقف شده در نشست امروز مدیران ارشد این حوزه تعهد دادند در هفته آینده برنامه زمانبدی شده برای تکمیل این پروژه به ما ارائه دهند تا فاز نخست آن در انتهای سال افتتاح شود./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet