خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/08/21 10:03:29
سرویس اقتصادی
ساداتی‌نژاد در تشریح نشست نهایی نظارت میدانی از شهرستان خرمشهر:

سازمان شیلات طرح توجیهی اسکله شیلات مینوشهر را تهیه می‌کند/ ردیف احیا نخیلات و مرکبات به لایحه بودجه 1400 اضافه می‌شود

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: سازمان شیلات اعلام آمادگی کرد تا طرح توجیهی اسکله شیلات مینوشهر را تهیه کند.
سازمان شیلات طرح توجیهی اسکله شیلات مینوشهر را تهیه می‌کند/ ردیف احیا نخیلات و مرکبات به لایحه بودجه 1400 اضافه می‌شود رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس، گفت: سازمان شیلات اعلام آمادگی کرد تا طرح توجیهی اسکله شیلات مینوشهر را تهیه کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011104094474525.jpg سازمان,شیلات,طرح,توجیهی,اسکله,شیلات,مینوشهر,را,تهیه,می‌کند/,ردیف,احیا,نخیلات,و,مرکبات,به,لایحه,بودجه,1400,اضافه,می‌شود Icana

سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست نهایی نظارت میدانی از شهرستان خرمشهر و شهر مینو شهر، گفت: در نشست نهایی نظارت میدانی در زمینه موارد و مشکلاتی که از آن‌ها بازدیدهایی صورت گرفت تصمیم‌گیری شد.

نماینده مردم کاشان و آران بیدگل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مقرر شد در مدت زمانی 3 ماهه، 200هکتار از اراضی پروژه هزار هکتاری اطراف روستاهای مینوشهر لوله گذاری شود، ادامه داد: تا اجرای کامل لوله گذاری در شبکه اطراف روستاها، نهرهای آبرسانی مسدود نمی‌شود، جهاد نصر بعد از اتمام پروژه لوله گذاری می‌تواند آن‌ها را مسدود کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، افزود: 85 درصد از منابع مورد نیاز انتقال آب از دریچه‌ها تا مزارع روستاهای اطراف مینوشهر، از محل اجرای سیستم‌های آبیاری نوین تامین می شود و 15 درصد باقی مانده آن نیز از محل طرح آبرسانی پرداخت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه سازمان شیلات اعلام آمادگی کرد تا طرح توجیهی اسکله شیلات مینوشهر را تهیه کند، عنوان کرد: تلاش می‌کنیم در سازمان برنامه و بودجه و یا در مجلس شورای اسلامی ردیف بودجه‌ای به طرح اسکله ماهیگیری مینوشهر اختصاص داده شود.

ساداتی‌نژاد با اشاره به اینکه 63 هزار هکتار نخیلات و 58 هزار هکتار باغ مرکبات که به احیا نیاز دارند، ادامه داد: مقرر شد در لایحه بودجه ردیفی به احیاء نخیلات و مرکبات در کشور اختصاص داده شود

وی افزود: در قانون بودجه احیاء نخیلات و مرکبات استان‌های خوزستان، کرمان، مازندران، گیلان و سیستان و بلوچستان را لحاظ می شود،  باید توجه داشت که این ردیف از سال 88 از لایحه بودجه حذف شده بود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقرر شد وزارت نیرو کانال‌های 1و2 و وزارت جهاد کشاورزی از محل اعتبارات استانی خوزستان، کانال‌های 3 و 4 منطقه مینو شهر را لایروبی کنند، تصریح کرد: نشست ویژه‌ پیگیری مصوبات نظارت میدانی از شهرستان خرمشهر در تهران با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط ، مسئولین محلی و نمایندگان شهرستان  برگزار و مصوبات برای اجرا ابلاغ می‌شود.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه مسئولین منطقه آزاد با ستاد کل نیروهای مسلح توافق کرده‌اند تا با ایجاد سامانه‌های پدافند غیرعامل، دژ مرزی را حذف کنند، عنوان کرد: منطقه آزاد بخشی به طول 2 کیلومتر از دژ مرزی را به صورت آزمایشی برداشته که نتیجه آن مورد تایید ستاد کل نیروهای مسلح بوده و بر همین اساس منطقه آزاد 50 کیلومتر از 110 کیلومتر دژ مرزی در منطقه آزاد را حذف می‌کند، این دژ مرزی طی فرآیندی دوساله برداشته می‌شود تا دسترسی به آب اروندرود و اراضی پشت دژ امکان پذیر شود.

ادای احترام ساداتی نژاد به شهدای شلمچه

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، سیدجواد ساداتی نژاد رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در جریان نظارت میدانی از شهرستان خرمشهر و شهر مینو شهر با حضور در یادمان شهدای شلمچه به مقام شامخ شهدای این منطقه ادای احترام کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet