هدر اصلی
1399/08/24 10:41:17
سرویس سیاسی
سخنگوی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس:

طرح شفافیت آرای نمایندگان تقدیم هیئت رئیسه شد

سخنگوی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار کرد: طرح شفافیت آرای نمایندگان در چارچوب بسته اصلاح آئین‌نامه داخلی مجلس تقدیم هیئت رئیسه شد.
طرح شفافیت آرای نمایندگان تقدیم هیئت رئیسه شد سخنگوی کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار کرد: طرح شفافیت آرای نمایندگان در چارچوب بسته اصلاح آئین‌نامه داخلی مجلس تقدیم هیئت رئیسه شد. https://cdn.icana.ir/d/019/201902105678478000.jpg طرح,شفافیت,آرای,نمایندگان,تقدیم,هیئت,رئیسه,شد Icana

سمیه محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره سرانجام طرح شفافیت آرا نمایندگان، اظهار داشت: کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس کار بررسی و رسیدگی به 10 بسته پیشنهادی اصلاح آئین‌نامه داخلی مجلس را در دستور کار دارد که این بسته‌ها پس از بررسی کارشناسی در نشست‌های هفتگی این کمیسیون به نوبت بررسی شده است.

وی در تشریح بسته‌های دهگانه اصلاح آیین‌نامه داخلی مجلس، بیان داشت: شفافیت آرای نمایندگان، صیانت از مجلس و نمایندگان ــ کارآمدی مجلس در عرصه قانون‌گذاری، کارآمدی مجلس در عرصه نظارت ــ بازنگری در نقش و اثربخشی هیئت رئیسه، بازنگری در ساختار و تشکیلات شبکه نیروی انسانی مجلس، بازنگری در نقش و اثربخشی کمیسیون‌ها، تسریع در نحوه رسیدگی به اعتبارنامه‌ها، بازنگری در نحوه جابجایی نمایندگان در کمیسیون‌ها، همچنین بازنگری در فعالیت و اختیار کمیسیون اصل نود مجلس از بسته‌های مطروحه برای اصلاح آئین ‌نامه در جهت کارآمدتر کردن قوه مقننه است.

نماینده شهرضا و دهاقان در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد:بخشی از  یکی از این بسته ها در صحن مجلس مطرح شد که کلیات آن مورد موافقت نمایندگان قرار نگرفت.  

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet