هدر موبایل
1399/08/25 11:24:54
سرویس صحن
مقتدایی در نطق میان دستور:

مذاکره با بدعهدانِ متقلب و جنایتکار ساده لوحی است

نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: آنجا که می بینیم یک مقام دولتی ارشد، هستی این کشور را در نتیجه یک توهم برباد داده و دوباره ساده لوحانه اسم مذاکره با بدعهدان را می آورد درد می‌کشیم.
مذاکره با بدعهدانِ متقلب و جنایتکار ساده لوحی است نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: آنجا که می بینیم یک مقام دولتی ارشد، هستی این کشور را در نتیجه یک توهم برباد داده و دوباره ساده لوحانه اسم مذاکره با بدعهدان را می آورد درد می‌کشیم. https://cdn.icana.ir/d/019/202011103982115426.jpg مذاکره,با,بدعهدانِ,متقلب,و,جنایتکار,ساده,لوحی,است Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، عباس مقتدایی در جلسه علنی صبح امروز(یکشنبه، 26 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: آمریکا سال های زیادی با ما در افتاده است و ادعای ابر قدرتی دارد اما اینک تمام ویژگی های یک کشور جهان سومی را دارد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: درحالی که ما در بحبوحه فشارهای نظام سلطه موجود زنده به فضا فرستاده ایم و علم، پیشرفت و دانش در کشورمان نهادینه و بومی شده و مراتب پیشرفت را یکی پس از دیگری طی می کنیم.

وی ادامه داد: اما این سخنان بدین معنا نیست که ما مشکل و نقاط ضعفی نداریم که البته داریم. آری در همین جامعه مدیرانی دزد و اختلاسگر از آب درآمده و به غارت بیت المال پرداخته و یک جریان مخرب را به راه انداخته اند که آثار زیان بار آن باقی خواهد ماند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: این خوب است که قوه قضائیه و عدلیه کشور قاطعانه ورود کرده است. دزدی و دزدان را محکوم می کند، ولو برادر رئیس جمهور باشد. دست اندازان به بیت المال را پشت میله های زندان می برد، ولو معاون رئیس جمهور باشد و به آنان دستبند می زند، اگر چه برادر معاون اول رئیس جمهور و یا پسر رئیس سابق مجمع تشخیص مصلحت باشند و یا داماد و دختر و پسر وزیر و و یا وکیل باشند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خطاب به  ملت قهرمان ایران، مجلس را انقلابی دانست و تصریح کرد: ما نمایندگان ملت باید به درد مردم برسیم، درد ما ابعاد مختلف دارد. آنجا که در یک محله اصفهان یا در گوشه تبریز قهرمان، خراسان، یزد و کرمان و یا سیستان و بلوچستان می بینیم که حاشیه نشینی چه به روز موکلمان آورده است، دردمند می شویم. مواردی را که دیده ایم و شنیده ایم که مثلا مادری از سر ناچاری آب را به جوش می آورد و به آن زردچوبه می زند تا فرزندان خود را قانع کند غذایی برای خوردن دارد، عمق جانمان آتش می گیرد.

وی افزود: برای کمک به رفع حاشیه نشینی نامه از از سوی نمایندگان به رییس جمهور نوشته شده از این رو امیدواریم تقویت بودجه سازمان های حمایتی در دستور کار دولت قرار بگیرد.

مقتدایی گفت: از سوی دیگر آنجا که می بینیم یک مقام دولتی ارشد، هستی این کشور را در نتیجه یک توهم به برباد داده است و باز دوباره ساده لوحانه اسم مذاکره با بدعهدان متقلب و جنایتکار را به میان می آورد در اینجا هم درد می کشیم. برای تامین منافع ملی کشور هشدار می دهیم مراقبت کنید زیرا نباید از یک سوراخ دوبار گزیده شویم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آقای رئیس جمهور! قدرت پول ملی دچار کاهش شده است و این یعنی ناکارآمدی مدیریت اقتصادی، پولی و مالی.

وی خطاب به رییس جمهور، ادامه داد: بورس در مقاطعی دچار ریزش های ناگهانی و غیرمنطقی و نابسامانی شده است، این یعنی ناموفق بودن شما در تحقق وظایفی که قانونا بر عهده دارید. حالا که ضعیف بوده اند، رئیس بورس را عوض کنید! آن هم سریع و فعالانه و افراد مدیران توانمند به کارگیرید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: درد دیگر این است که بیش از 11 میلیون نفر از جوانان این کشور در سن ازدواج قرار دارند، قانون تسهیل ازدواج مصوب 1384 بر زمین مانده است. وزاری کشور، اقتصاد و راه و شهرسازی باید به وظیفه قانونی خود عمل کنند. در این راستا سوال طرح شده و در روزهای آینده در کمیسیون مورد پیگیری قرار می گیرد.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس یازدهم، مجلس نظارت است و در عین حال مجلس همکاری با دولت است. مجلسِ مدبرانه عمل کردن است.

مقتدایی گفت: اجازه نخواهیم داد فرصت سوزی شود. دولتمردان، وزرای کابینه و آقای رئیس جمهور مشاهده کردید در راستای همکاری با شما و برای تحقق منافع ملت در حالی که می شد استیضاحتان کنیم، استیضاح نکردیم. نه از سر ضعف، بلکه برای تحقق آرامشی که در پرتو آن بتوانید و بتوانیم منافع بیشتری را برای ملت ایجاد کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اصفهان امروز همان اصفهانی است که چنین روزی در 25 آبان، 350 شهید در یک روز تشییع کرد تا ثابت کند ما مدافع اسلام هستیم. مرزهای خوزستان مقاوم و مظلوم، ایلام دلاور، کرمانشاه و کردستان آنجایی است که برای حفاظت از آن جان می دهیم تا فرمان امام‌مان، رهبر عزیزمان، دینمان در دفاع از آرمانها و  کشور بر زمین نماند.

وی ادامه داد: در همان روز بیش از هزارنفر به جبهه اعزام شدند تا نتیجه این مقاومت ها امنیتی باشد که امروز در سطح جهانی مثال زدنی است. حافظان امنیت، ما قدردان شما هستیم. نیروهای مسلح ما قدرتان را می دانیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خطاب به رییس جمهور، افزود: به سازمان برنامه و بودجه و دولت ماموریت بدهید تا برای تامین معیشت نیروهای مسلح و حافظان امنیت در بودجه 1400 ارقام موردنیاز را پیش بینی کنند.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بازنشتستگان، فرهنگیان، کارگران، کارمندان، کشاورزان و روستاییان هر یک از آنها مطالباتی دارند که بر زمین مانده است.

مقتدایی گفت: آخرین ماههای دولت است، جبران کنید و به مطالبات اقشار و اصناف کشور رسیدگی کنید.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در مجلس به صراحت اعلام کرده ایم که منتظر لایحه دولت هستیم. لایحه ای که در آن بالاترین سطح آسایش برای مردم عزیز کشورم پیش بینی شده باشد.

وی ادامه داد: اصناف خرد و کسبه و بازاریان از فشار مالیاتی به تنگ آمده اند. همانگونه که تولیدکنندگان، فعالان صنعت و معدن و زحمت‌کشان بخش تعاون انتظار رسیدگی دارند. آیا کارگران قراردادی، زنان سرپرست خانوار، کارگران ساختمانی، هنرمندان، فرش دستباف و صنایع دستی و حتی نویسندگان و فعالان عرصه هنر به حقوق و مطالباتشان دست یافته اند؟.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: این حرف ها و مطالبات و نیازها را هم در بودجه 1400 و هم در برنامه هفتم توسعه عملی کنید، منتظر چه هستید؟ مجلس در این جهت تمام قد همراه شما خواهد بود.

نائب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خطاب به وزیر نیرو، تصریح کرد: نابسمانی های زاینده رود و خشکی امروز آن نه تنها کشاورزان و روستاییان ما را به زحمت انداخته است و زمین های حاصله خیز بن رود، جلگه، براآن، کوهپایه و جرقویه را در عطش آب نگه داشته است، بلکه تامین آب شرب بیش از 5 میلیون نفر از مردمان کشور را به خطر انداخته است؛ آیا صدای اعتراض مردم را نمی شنوید؟ چرا طرح های قانونی را متوقف کرده اید؟.

مقتدایی گفت: شورای عالی آب و معاون اول رئیس جمهور وظایفشان را که فراموش کرده اند. نمایندگان اصفهان یک پانزدهم نمایندگان مجلس هستند لذا زمینه سازی کنید که با آرامش مشکلات را حل کنیم./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet