شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/08/25 16:59:40
سرویس اقتصادی
ساداتی‌نژاد در تشریح نشست کمیسیون کشاورزی مجلس با وزیر جهاد کشاورزی مطرح کرد:

کمبود 2 میلیون و 300هزار تنی نهاده دامی در کشور/ تامین ارز واردات نهاده‌های دامی دچار چالش شده است

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تن کمبود نهاده دامی در کشور وجود دارد و تامین ارز مورد نیاز واردات نهاده‌های دامی از سوی بانک مرکزی دچار چالش شده است.
کمبود 2 میلیون و 300هزار تنی نهاده دامی در کشور/ تامین ارز واردات نهاده‌های دامی دچار چالش شده است رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: در حال حاضر 2 میلیون و 300 هزار تن کمبود نهاده دامی در کشور وجود دارد و تامین ارز مورد نیاز واردات نهاده‌های دامی از سوی بانک مرکزی دچار چالش شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202011105974703514.jpg کمبود,2,میلیون,و,300هزار,تنی,نهاده,دامی,در,کشور/,تامین,ارز,واردات,نهاده‌های,دامی,دچار,چالش,شده,است Icana

سید جواد ساداتی ‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز( یکشنبه 25 آبان ماه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با وزیر جهاد کشاورزی، گفت: دستورکار نشست امروز با وزیر جهاد کشاورزی در ادامه نشست‌های کمیسیون در خصوص کمبود نهاده‌های دامی و قیمت مرغ و تخم مرغ وابسته به نهاده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه متاسفانه علی رغم پیگیری‌های بسیار زیاد و بازدیدهای کمیسیون کشاورزی از گمرکات کشور مشکلات تامین نهاده دامی وجود دارد، افزود: در حال حاضر 2 میلیون و 300 هزار تن کمبود نهاده دامی در کشور وجود دارد و تامین ارز مورد نیاز واردات نهاده‌های دامی از سوی بانک مرکزی دچار چالش شده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه در گمرکات ترخیص و خروج نهاده دامی دچار مشکل شده و با دپو نهاده مواجه هستیم، عنوان کرد: کماکان سامانه بازارگاه، گمرک و انبارها با یکدیگر هماهنگ نیستند و این موضوع تصمیم گیری را دچار مشکل می‌کند.

وی با بیان اینکه مهمترین تصمیم درحال حاضر می‌تواند بازگردانی اختیارات حوزه بازرگانی نهاده‌های کشاورزی، دامی و صادرات محصولات کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی باشد،  تصریح کرد: دو وزیر جهاد کشاورزی و صنعت، معدن و تجارت طی توافقی اختیارات حوزه بازرگانی کشاورزی را به وزارت جهاد کشاورزی بازگرداندند، اما رئیس جمهور با این توافق مخالفت کرد.

ساداتی نژاد با اشاره به اینکه عمده آشفتگی در قیمت محصولات در بازار، به دلیل عدم وجود پاسخگوی واحد است، افزود: بسیاری از سوالات مطرح شده در نشست امروز با وزیر جهاد کشاورزی بدون پاسخ ماند، زیرا اطلاعات در اختیار وزیری دیگری است و وزارتخانه دیگری تصمیم‌گیری می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه سوال بزرگ کمیسیون کشاورزی در فضای کنونی حوزه امنیت غذایی در تامین نهاده‌های دامی این است که چرا رئیس جمهور اجازه بازگشت اختیارات به وزارت جهاد کشاورزی را نمی‌دهد، عنوان کرد: همه متخصصان می‌دانند دلیل آشفتگی بازار نهاده‌های دامی عدم اختیارات بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی بر خلاف قانون مصوب مجلس شورای اسلامی است.

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع تامین نهاده دامی در نشستی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و رئیس بانک مرکزی مورد پیگیری قرار می‌گیرد، افزود: امیدواریم توصیه‌ها و تصمیمات گرفته شده در نشست امروز در تامین نهاده‌های دامی تاثیرگذار باشد و قیمت مرغ و تخم مرغ را ساماندهی کند.

ساداتی نژاد در پایان با تاکید بر اینکه تا زمانی که اختیارات حوزه بازرگانی بخش کشاورزی به وزارت جهاد کشاورزی بازگردانده نشود و ارز مورد نیاز را تامین نکنند آشفتگی حوزه قیمت‌ها برطرف نمی‌شود، خاطرنشان کرد: میزان نهاده دپو شده در گمرک بسیار بالا بوده هرچند بخشی از آن ترخیص شده، این میزان نشان می‌دهد بین کمرگ و سامانه بازارگاه هماهنگی وجود ندارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet