هدر موبایل
1399/09/01 12:09:00
سرویس سیاسی
آصفری:

امکان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1400 در چند روز متوالی وجود دارد

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلسگفت: این امکان وجود دارد در صورت ادامه شیوع ویروس کرونا، انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ در چند روز متوالی برگزار شود.
امکان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری 1400 در چند روز متوالی وجود دارد نائب رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلسگفت: این امکان وجود دارد در صورت ادامه شیوع ویروس کرونا، انتخابات ریاست جمهوری 1400 در چند روز متوالی برگزار شود. https://cdn.icana.ir/d/019/109808.jpg امکان,برگزاری,انتخابات,ریاست,جمهوری,1400,در,چند,روز,متوالی,وجود,دارد Icana

محمد حسن آصفری در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه  مجلس شورای اسلامی برای برگزاری انتخابات در شرایط کرونایی رویکرد خاصی را در دستور کار خواهد داشت، اظهار کرد: تا زمانی که زیرساخت‌های لازم برای الکترونیکی شدن انتخابات وجود نداشته باشد، نمی‌توان قانونی در این رابطه تصویب کرد؛ بنابراین وقتی که امکانات لازم برای برگزاری اینگونه انتخابات وجود ندارد  پس دیگر به تصویب قانون در این زمینه نیازی نیست.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی افزود: در وهله نخست باید متولیان امر، امکانات را برای الکترونیکی شدن انتخابات مورد بررسی قرار دهند و ناگفته نماند که روند برگزاری انتخابات جز وظایف شورای نگهبان و وزارزت کشور بوده که باید در این رابطه به توافقات خاص خود برسند.

نائب رئیس کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این امکان وجود دارد که انتخابات ریاست جمهوری 1400 به دلیل شیوع کرونا در طی چند روز مستمر برگزار شود، اظهار کرد: اینکه گفته شود برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در طی چند روز متوالی قانونی تصویب شود باید تاکید کرد که در حال حاضر امکان طرح چنین موضوعاتی به دلیل ضیق وقت وجود ندارد.

وی در ادامه افزود: البته باید در آینده شرایط را بررسی کرد و اگر به همین شیوه بود این امکان وجود دارد که تصمیمی گرفته شود تا اینکه انتخابات 1400 را به صورت چند روز پی در پی برگزار کرد، اما امیدواریم تا آن زمان ویروس کرونا برطرف شود و شاهد چنین موضوعاتی نباشیم.

آصفری اظهار کرد: اولویت اصلی ما سلامت مردم بوده و همچنین حضور حداکثری پای صندوق‌های رای است که اگر در این رابطه نیز شورای نگهبان و دولت به قانونی نیاز داشته باشند مجلس شورای اسلامی هیچ مضایقه‌ای نخواهد کرد./

پاین پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet