خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1386/08/27 11:44:00
سرویس صحن

دو فوریت طرح تعیین تکلیف استخدام معلمین حق التدریس و نهضت سوادآموزی تصویب شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی روز یکشنبه به دو فوریت طرح تعیین تکلیف معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی رای مثبت دادند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، پیشنهاد این دو فوریت از سوی "حسن نوعی اقدم" نماینده اردبیل مطرح شد.

وی در دفاع از این طرح گفت: یک نوع سیاستگذاری به استناد قانون خدمات کشوری از طریق این طرح صورت می گیرد و بحث استخدام نیروی جدید مطرح نیست بلکه با تصویب این طرح آموزش و پرورش مسیر اولویت های خودش را متوجه می شود.

این گزارش می افزاید: "شاپور مرحبا" نماینده آستارا با این استدلال که تصویب طرح بار مالی به دوش دولت می گذارد با یک فوریت این طرح مخالفت کرد و "اسدالله عباسی" نماینده گلستان نیز در موافقت با فوریت آن گفت: مشمولان این طرح کسانی هستند که در دانشگاه ها و مراکز آموزشی تحصیل کرده اند و بهتر است زودتر تکلیفشان مشخص شود.

گزارش خانه ملت می افزاید: در صورت تصویب نهایی این طرح دولت موظف است برمبنای ماده 145 قانون برنامه چهارم، مواد 24 و 45 قانون مدیریت خدمات کشوری و قانون بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت مصوب مهر 1386، به نحوی عمل نماید که حداکثر تا ظرف سه سال از تاریخ تصویب این قانون، کلیه نیروهای حق التدریسی آموزش و پرورش که تا پایان سال تحصیلی 86 - 85 در این وزارتخانه سابقه تدریس دارند و همچنین آموزشیاران نهضت سوادآموزی با رعایت اولویت های اشاره شده در این طرح از نظر استخدامی تعیین تکلیف شوند.

این گزارش می افزاید: نمایندگان با 109 رای از 180 نماینده شرکت کننده در رای به یک فوریت این طرح رای دادند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet