خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/08/26 13:30:21
سرویس اقتصادی
زنگنه در واکنش به اظهارات همتی درباره عملکرد بانک مرکزی؛

اختلاف بانک مرکزی و صمت 8 میلیون تن کالای اساسی را 8 ماه در گمرکات زمین گیر کرد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: نامهرئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به اظهارات دکتر قالیباف را از لحاظ ساختار سیاسی مناسب نبود و همتی برای تحکیم محوریت بانک مرکزی در مسائل پولی و ارزی اتکای زیادی به فضای رسانه دارد.
اختلاف بانک مرکزی و صمت 8 میلیون تن کالای اساسی را 8 ماه در گمرکات زمین گیر کرد عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: نامهرئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به اظهارات دکتر قالیباف را از لحاظ ساختار سیاسی مناسب نبود و همتی برای تحکیم محوریت بانک مرکزی در مسائل پولی و ارزی اتکای زیادی به فضای رسانه دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202008104251767531.jpg اختلاف,بانک,مرکزی,و,صمت,8,میلیون,تن,کالای,اساسی,را,8,ماه,در,گمرکات,زمین,گیر,کرد Icana

 

محسن زنگنه عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به نامه همتی رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سخنان دیروز دکتر قالیباف رئیس مجلس درباره نقش مسئولان در بروز و عدم حل مشکلات کشور گفت: این نامه را از لحاظ ساختار سیاسی مناسب نمی‌دانم و درست این بود که شخص رئیس‌جمهور در اینگونه مواقع به موضوع ورود کند.
رسوب طولانی مدت کالاهای اساسی در گمرکات کشور و آزادسازی بخش عمده‌ای از آن همزمان با پیروزی بایدن

وی با اشاره به رسوب طولانی مدت کالاهای اساسی در گمرکات کشور و آزادسازی بخش عمده‌ای از آن به طور همزمان با پیروزی بایدن طی روزهای اخیر اظهار کرد: آزادسازی کالاها از گمرک را نمی‌توان به پیروزی بایدن مرتبط دانست اما همزمانی این اقدام نوعی کج سلیقگی دولت بود.

وی تاکید کرد: علت آزادسازی این کالاها وجود وزیر صمتی است که به صورت جهادی در میدان حضور یافته و مسائل را حل می‌کند.

 ۸ میلیون تُن کالاهای اساسی به دلیل دعوای وزارت صمت و بانک مرکزی 8 ماه در گمرگ کرد

زنگنه تاکید کرد: ۸ ماه است که حدود ۸ میلیون تُن کالاهای اساسی مانند خوراک دام، روغن کنجاله، روغن، مواد اولیه کارخانجات، ذرت و ... در گمرکات کشور به جهت دعوای میان وزارت صمت و بانک مرکزی رسوب کرده و این موضوع را مسئولان هم قبول دارند و دلیل ترخیص کالاها در شرایط کنونی، حل شدن مشکل میان وزارت صمت و بانک مرکزی بوده است.

نماینده مردم تربت حیدریه بیان کرد: رئیس مجلس دیروز در سخنان خود اعلام کردند، مشکل ما موضوع انتخابات در آمریکا نیست بلکه ۹۰ درصد مشکلات در درون کشور وجود دارد و قابل حل است، مانند ترخیص همین کالای اساسی که در حال انجام است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره علت ارسال نامه توسط همتی در پاسخ به رئیس مجلس هم بیان کرد: همتی تلاش دارد تا مدیریت بانک مرکزی را براساس یکی از اهرم‌های مدیریت یعنی استفاده از فضای رسانه‌ای انجام دهد.

وی افزود: همتی برای تحکیم محوریت بانک مرکزی در مسائل پولی و ارزی اتکای زیادی به فضای رسانه دارد و پاسخ وی به رئیس مجلس در ادامه همین راهبرد بوده است.

وی تاکید کرد: عملاً در دولت آقای روحانی، وزیر اقتصاد و دارایی نقش کمرنگی دارد و بیشتر رئیس کل بانک مرکزی دیده می‌شود. متأسفانه بانک مرکزی تاکنون نتوانسته از این فضای رسانه‌ای استفاده بهینه کند، به طور مثال هر زمان همتی یک فضای خوشبینی را اعلام و ترسیم کرده، سیگنال‌های رسیده از فضای اقتصادی بعد از آن به این صورت نبوده و معکوس عمل شده است./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet