شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/08/26 14:10:00
سرویس اقتصادی
مولوی در واکنش به دفاع همتی از اقدامات بانک مرکزی:

سیاستگذاری‌های غلط بانک مرکزی باعث کمبود کالاهای اساسی و مشکلات معیشتی مردم شد

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تزلزل اقتصاد را به دلیل سیاست‌گذاری‌های غلط بانک مرکزی به عنوان گلوگاه اقتصادی کشور دانست و گفت: وظیفه قانونی مجلس است تا به موضوع اقتصاد به عنوان یکی از مسائل کلیدی کشور ورود پیدا کند.
سیاستگذاری‌های غلط بانک مرکزی باعث کمبود کالاهای اساسی و مشکلات معیشتی مردم شد نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تزلزل اقتصاد را به دلیل سیاست‌گذاری‌های غلط بانک مرکزی به عنوان گلوگاه اقتصادی کشور دانست و گفت: وظیفه قانونی مجلس است تا به موضوع اقتصاد به عنوان یکی از مسائل کلیدی کشور ورود پیدا کند. https://cdn.icana.ir/d/019/202011107993428203.jpg سیاستگذاری‌های,غلط,بانک,مرکزی,باعث,کمبود,کالاهای,اساسی,و,مشکلات,معیشتی,مردم,شد Icana

سیدمحمد مولوی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از اظهارات همتی رئیس بانک مرکزی درباره مجلس، گفت: مسائل اقتصادی یکی از اهم موضوعاتی است که جامعه را از لایه های پایین تحت تأثیر قرار می دهد لذا برنامه ریزی در این حوزه تعقل خاص خود را دارد که مجلس نسبت به آن حساس است.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به عملکرد بانک مرکزی عنوان کرد: اگر بانک مرکزی رویکردی منطبق بر فرضیات ضد تورمی و با نگاه حمایت از تولید داخلی داشت، شاهد درگیری خانواده ها با موضوع معیشت نبودیم.

وی افزود: ممکن است فشار  خارجی هم بر افزایش مشکلات اقتصادی تأثیرگذار باشد اما تزلزل اقتصاد کنونی به دلیل سیاست گذاری های غلط دولت و بانک مرکزی است و وظیفه قانونی مجلس ایجاب می کند به همه مسائل کلیدی که اقتصاد نیز یکی از آنها است، ورود پیدا کند.

مولوی در ادامه سیاسی برخورد کردن مجلس با اقتصاد را حرف گزافی دانست و افزود: کمیسیون های تخصصی اقتصادی مجلس مسئول پرداختن به این موضوعات و حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم هستند و خودتحریمی که رئیس بانک مرکزی مجلس را به آن متهم کرده حقیقت ندارد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: بانک مرکزی گلوگاه سیاستگذاری پولی و ارزی کشور بوده و نباید از این واقعیت فرار کند که سیاستگذاری‌های غلط آنها باعث ایجاد تورم در کشور و انباشت کالاهای اساسی در گمرک شده است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه برخورد قاطع مجلس با مباحث مختلف اقتصادی امری قانونی است، خاطرنشان کرد: نقد و تحلیل نمایندگان از موضوعات اقتصادی می‌تواند به دولت و بانک مرکزی کمک کند تا از مسیر غلط سیاست گذاری های خود خارج شوند و به سمت رونق تولید حرکت کنند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet