شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/08/27 10:38:02
سرویس اقتصادی
توانگر در نامه‌ای به رییس جمهور مطرح کرد:

سقوط پول ملی و رکوردزنی تورم حاصل گره زدن اقتصاد به مذاکرات/دولت به جای جبهه گیری مقابل مجلس پالس عقلانیت را به مردم ارسال کند

عضو شورای اقتصاد، گفت: ۷ سال و نیم گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات باعث رکورد شکستن تورم و بی ارزش شدن پول ملی شده است.
سقوط پول ملی و رکوردزنی تورم حاصل گره زدن اقتصاد به مذاکرات/دولت به جای جبهه گیری مقابل مجلس پالس عقلانیت را به مردم ارسال کند عضو شورای اقتصاد، گفت: ۷ سال و نیم گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات باعث رکورد شکستن تورم و بی ارزش شدن پول ملی شده است. https://cdn.icana.ir/d/019/202005106498771668.jpg سقوط,پول,ملی,و,رکوردزنی,تورم,حاصل,گره,زدن,اقتصاد,به,مذاکرات/دولت,به,جای,جبهه,گیری,مقابل,مجلس,پالس,عقلانیت,را,به,مردم,ارسال,کند Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، مجتبی توانگر نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای به رئیس جمهور در خصوص وضعیت اقتصادی و معیشتی کشور مطالبی را مطرح و از عملکرد مسئولین اقتصادی دولت انتقاد کرد.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای روحانی

رییس جمهور محترم

 سلام علیکم

 موضع روز یکشنبه رئیس مجلس که هشدار نسبت به گره زدن مجدد سرنوشت اقتصاد ایران به تحولات انتخاباتی آمریکا بود با واکنش تند و عجیب چند مقام دولتی مواجه شد. این در حالی است که تجربه ۷ سال و نیم گره زدن اقتصاد کشور به مذاکرات، چنین وضعیتی شده است که تورم و بی ارزش شدن پول ملی رکورد زده است.

عجیب است که با وجود تجربه این ۷ سال و نیم و تذکرات مکرر رهبر انقلاب خطاب به دولتمردان درباره گره زدن سرنوشت اقتصاد کشور به مذاکرات، بیان این واقعیت از سوی رئیس مجلس با واکنش رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه مواجه می شود.

اگر بخواهیم فهرست مواردی از تعلل های همین افراد و مجموعه دولت که ارتباطی به تحریم ها ندارد را ذکر کنیم، موارد زیادی است ولی چند نمونه را برای نمونه می‌توان یادآور شد:

رسوب حجم قابل توجه کالاهای اساسی در گمرکات از جمله ۲۳۰ هزار تن روغن و ۲۰۰ هزار تن برنج که اخیرا به تدریج در حال ترخیص است. واقعا جز ناهماهنگی چه چیزی مانع این ترخیص شده بود و به دلیل این تعلل چه فشاری به معیشت مردم وارد شد؟

تعلل بانک مرکزی در اجرای قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه های مودیان که موجب شده ۳.۸ میلیون کارتخوان بدون اتصال به سازمان امور مالیاتی موجب فرار مالیاتی گسترده ای شود.

تعلل ۲ ساله سازمان برنامه در نهایی کردن برنامه اصلاح ساختار بودجه و تدوین بودجه ۹۹ با منابع توهمی و ۲۰۰ هزار میلیارد تومان کسری بودجه مجموعه دولت البته در این سالها تصمیمات فاجعه باری چون ارز ۴۲۰۰ و نوسان شدید بورس را هم در کارنامه خود دارد.

 به همین دلیل بهتر است به جای جبهه گیری در برابر مواضع خیرخواهانه رئیس مجلس و کارشکنی در کمک به تامین منابع طرح تامین کالاهای اساسی، سعی در تغییر رویکرد دهد و به جای فرستادن مداوم پالس غلط به آمریکایی ها، پالس عقلانیت و تدبیر و تلاش را به مردم و فعالان اقتصادی کشور ارسال کند.

 مجتبی توانگر نماینده تهران، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو شورای اقتصاد/

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet