هدر موبایل
1399/08/27 15:49:23
سرویس فرهنگی
رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس:

آموزش و پرورش به 300 هزار نیروی انسانی نیازمند است

در حالیکه وزارت آموزش و پرورش مدعی است فقط نیاز به ۱۹۷ هزار معلم دارد, رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس، تصریح کرد: با در نظر گرفتن کمبود نیروهای پشتیبانی، متصدیان کارگاهی و آزمایشگاهی، معاونان اجرایی و مربیان قرآن و پرورشی، آموزش و پرورش مجموعاً به ۳۰۰ هزار نیروی انسانی نیاز دارد.
آموزش و پرورش به 300 هزار نیروی انسانی نیازمند است در حالیکه وزارت آموزش و پرورش مدعی است فقط نیاز به 197 هزار معلم دارد, رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش مجلس، تصریح کرد: با در نظر گرفتن کمبود نیروهای پشتیبانی، متصدیان کارگاهی و آزمایشگاهی، معاونان اجرایی و مربیان قرآن و پرورشی، آموزش و پرورش مجموعاً به 300 هزار نیروی انسانی نیاز دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/202006102305053377.jpg آموزش,و,پرورش,به,300,هزار,نیروی,انسانی,نیازمند,است Icana

مهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ملت با اشاره به ورود کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به موضوع ساماندهی نیروی انسانی در آموزش و پرورش، اظهار کرد: در همین راستا کمیسیون آموزش مجلس نشستی با حضور وزیر آموزش و پرورش و معاون سازمان اداری و استخدامی کشور برگزار و نهایتا مقرر شد که کمیته مشترکی متشکل از نمایندگانی از وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه، سازمان امور اداری و استخدامی و نمایندگان کمیته آموزش و پرورش مجلس تشکیل و در این رابطه تصمیماتی اخذ کنند.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این کمیته ظرف یک هفته آینده نشست‌های تخصصی برگزار خواهد کرد و نتیجه بررسی‌‎های خود را به کمیسیون آموزش ارائه می‌کند تا دغدغه‌ معلمان آموزش و پرورش در حوزه نیروی انسانی یک بار برای همیشه حل شود.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس با بیان اینکه بر اساس مستندات موجود آموزش و پرورش به حدود 200 هزار معلم نیاز دارد، یادآور شد: البته این رقم فقط مختص به کمبود معلم در آموزش و پرورش است درحالیکه آموزش و پرورش به نیروهای پشتیبانی، متصدیان کارگاهی و آزمایشگاهی، معاونان اجرایی و مربیان قرآن و پرورشی نیز احتیاج دارد.

اسماعیلی اضافه کرد: با در نظر گرفتن نیروهای مذکور، نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش حداقل 300 هزار نفر برآورد می‌شود تا کمبود نیروی انسانی در آموزش و پرورش جبران شود.

رئیس کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: کمیسیون و کمیته آموزش و پرورش در حوزه ساماندهی نیروهای انسانی در آموزش و پرورش جدی است و قطعا در این زمینه تصمیمات مهمی در کمیته مشترک اتخاذ و اطلاع رسانی خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet