شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/02 12:27:11
سرویس سیاسی
رحیمی‌جهان آبادی:

تصمیم‌گیری‌ها در تهران مانع بروز ظرفیت‌ استان‌ها است/ می‌توان اختیار استانداران و مدیران کل را افزایش داد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد وقتی تصمیم گیری ها در خصوص امور مختلف به تهران محول می شود، استان ها نمی‌توانند ظرفیت های خود را بروز دهند.
تصمیم‌گیری‌ها در تهران مانع بروز ظرفیت‌ استان‌ها است/ می‌توان اختیار استانداران و مدیران کل را افزایش داد عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد وقتی تصمیم گیری ها در خصوص امور مختلف به تهران محول می شود، استان ها نمی‌توانند ظرفیت های خود را بروز دهند. https://cdn.icana.ir/d/019/201701107483661918.jpg تصمیم‌گیری‌ها,در,تهران,مانع,بروز,ظرفیت‌,استان‌ها,است/,می‌توان,اختیار,استانداران,و,مدیران,کل,را,افزایش,داد Icana

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تأکید بر اهمیت افزایش اختیارات استانداران، گفت: با توجه به شرایط نمی توان صرفا به سمت الگوی تمرکززدایی یا تمرکزگرایی صرف در کشور گام برداشت.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع نیاز به اتخاذ یکسری سیاست های کلان در حوزه سیاسی، فرهنگی و غیره داریم اما در برخی از مسائل می توان به سمت افزایش اختیار استانداران و مدیران کل حرکت کرد.

وی ادامه داد: در واقع هر استانی در کشور از حیث وسعت، ظرفیت و غیره مانند خراسان رضوی ظرفیت بالایی دارد؛ این مهم در حالیست که وقتی برای تصمیم گیری‌ها امور به تهران محول می شود، نمی تواند ظرفیت‌های وجودی خودش را بروز دهد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در اتخاذ سیاست های کلان پولی، ارزی، دفاعی، دیپلماسی خارجی باید از تمرکزگرایی استفاده کنیم اما در امور دیگر به سمت افزایش اختیار مدیران استانی حرکت کنیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب اسلامی برخی از امور در استانها و شهرستان ها تعیین تکلیف می شود، خاطرنشان کرد: ستاد ملی کرونا برای شهرستانی تصمیم گیری می کند که مدیران محلی آن منطقه بهتر می توانند تصمیم گیری کنند، این امر نتیجه تمرکزگرایی است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet