روز مجلس
1399/08/27 12:47:49
سرویس صحن
حاجی دلیگانی قرائت کرد:

تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرائی کشور

عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد.
تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرائی کشور عضو هیات رئیسه مجلس تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را قرائت کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104552573206.jpg تذکرات,کتبی,نمایندگان,به,مسئولان,اجرائی,کشور Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (سه شنبه، 27 آبان ماه) مجلس شورای اسلامی تذکرات کتبی نمایندگان به مسئولان اجرایی کشور را به شرح زیر قرائت کرد:

- تذکر جلال محمودزاده نماینده مهاباد به وزیر بهداشت و درمان؛ لزوم درمان رایگان بیماران کرونایی و تحت پوشش بیمه قراردادن آمپول مربوطه

- تذکر جواد نیک بین نماینده کاشمر به وزرای امور اقتصادی و دارایی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت؛ چرا در شاخص جهانی سهولت کسب و کار که در سال 2019 منتشر شد، رتبه بسیار پایین 128 از بین 190 هستیم، تذکر به وزیر فرهنگ؛ چرا تولید فیلم های دفاع مقدس و فرهنگ مقاومت در دولت بسیار کاهش یافته است؟ از سال 90 که بحث مدافعان حرم مطرح شد، چند فیلم سینمایی فاخر در این زمینه ساخته شده است؟، تذکر به رئیس جمهور؛ لزوم اهتمام جدی نسبت به قانون برنامه ششم توسعه و تدوین سند آمایش ملی، تذکر به وزیر بهداشت و درمان؛ چرا در درمان کرونا از ظرفیت گسترده طب سنتی و اساتید مجرب این رشته استفاده مطلوب نمی شود، چرا یک مرکز درمانی در اختیار طب سنتی در موضوع کرونا قرار داده نمی شود تا برخی از افراد مبتلا به کرونا در آن بخش درمان شوند؟، تذکر به وزیر کار و رفاه اجتماعی؛ چرا وزارت کار مکمل مزد کارگران را با طرح مزد منطقه ای، به حاشیه می برد و چرا به وعده ترمیم دستمزد کارگران در نیمه دوم سال عمل نمی کند؟

- تذکر عباس مقتدایی نماینده اصفهان به رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش؛ ضرورت تدبیر درخصوص جلوگیری از خسارت مالی و تعطیلی آموزشگاه های پیش دبستانی و سایر مجموعه های آموزشی، تذکر به رئیس جمهور؛ ضرورت توجه به گلایه مندی جمعی از معلولان کشور نسبت به استخدام در آموزش و پرورش، تذکر به وزیر آموزش و پرورش؛ ضرورت توجه به دغدغه دانش آموزان رشته علوم و معارف اسلامی در دوره دوم متوسطه، تذکر به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری؛ ضرورت توجه به دغدغه دانش آموزان درخصوص کنکور رشته علوم و معارف اسلامی.

- تذکر سید جلیل میرمحمدی میبدی نماینده تفت و میبد و 36 نفر از نمایندگان به وزیر صنعت، معدن و تجارت؛ علت عدم تحویل خودروهای ثبت نام شده در سال 96 شرکت سایپا و اقدام فعلی این شرکت در ثبت نام جدید و اخذ وجه از مردم برای تحویل خودرو چیست؟

- تذکر رجب رحمانی نماینده تاکستان به وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی؛ علت بی توجهی به ساماندهی تپه تاریخی حوزه انتخابیه اینجانب و عدم ایجاد سایت موزه در آن چیست؟

- تذکر انور حبیب زاده بوکانی نماینده بوکان به وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی؛ لزوم بازنگری در مصوبه استفاده از زبان فارسی در نامگذاری اصناف.

- تذکر علی آذری نماینده قوچان و فاروج به وزیر کشور؛ علت سهل انگاری و عدم ارتقای دهستان های قوچان و عتیق به بخش و تابعیت شهرستان قوچان چیست؟

- تذکر آذری و 35 نفر از نمایندگان به وزیر جهاد کشاورزی؛ علت عدم تامین و عرضه یارانه واکسن های داخلی و خارجی مورد نیاز دامپروران چیست؟

- تذکر یعقوب رضازاده نماینده سلماس به وزیر بهداشت و درمان؛ لزوم رسیدگی به امکانات بیماران کرونایی و هزینه گزاف متحمل شده برای بیماران، و لزوم تشکیل بخش جراحی مغز و اعصاب در شهرستان های مرزی و تصادف خیز. لزوم به کارگیری لیسانس های مامایی و پرستاری بعد از اتمام طرح در کادر وزارت بهداشت و درمان با توجه به کمبود نیرو، لزوم ممانعت از استفاده مدیران به مدت 2 دوره در تصدی مدیریت دانشگاه های علوم پزشکی استان ها/

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet