شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/08/27 19:44:00
سرویس اجتماعی
شیخی در تشریح نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خبر داد:

بررسی روش‌های درمان کرونا با طب سنتی ایرانی در کمیسیون بهداشت

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی گزارش‌های مربوط به کارآزمایی‌های بالینی‌ برای درمان کرونا با رویکرد طب ایرانی در جلسه امروز این کمیسیون خبرداد.
بررسی روش‌های درمان کرونا با طب سنتی ایرانی در کمیسیون بهداشت سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از بررسی گزارش‌های مربوط به کارآزمایی‌های بالینی‌ برای درمان کرونا با رویکرد طب ایرانی در جلسه امروز این کمیسیون خبرداد. https://cdn.icana.ir/d/019/201905106685762946.jpg بررسی,روش‌های,درمان,کرونا,با,طب,سنتی,ایرانی,در,کمیسیون,بهداشت Icana

زهرا شیخی مبارکه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح  دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مجلس  روز ( سه‌شنبه 27آبان ماه‌) از حضور خانم نفیسه حسینی یکتا رئیس دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آرمان زرگران مشاور بین الملل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در جلسه امروز کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: در این جلسه بنده به عنوان رئیس کمیته طب ایرانی گزارشی در خصوص اثربخشی طب ایرانی در پیشگیری و درمان بیماری‌ها به خصوص بیماری کرونا ارائه دادم.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: در این گزارش به وضعیت جایگاه طب سنتی در ایران و جهان و جلسات برگزار شده با وزیر بهداشت و معاونانش و همچنین به طرح‌های تحقیقاتی که در شرایط کرونا صورت گرفته اشاره شد که بر اساس آن ۸۴ کارآزمایی بالینی ثبت شده وجود داشته که ۱۹ طرح آن به اتمام رسیده و نتایج تحقیقات به کمیته علمی وزارت بهداشت ارائه شده است.

نشست کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی

به گفته شیخی در این جلسه کارآزمایی‌های بالینی در کرونا با رویکرد طب ایرانی نیز مورد رسیدگی قرار گرفت و مقرر شد گزارش اثر بخشی داروهای تایید شده در وزارت بهداشت مورد بررسی قرار بگیرد.

وی افزود: درباره بحث کرونا و ظرفیت‌های علمی دنیا و چگونگی مقابله با آن در ایران و دنیا بررسی‌هایی صورت گرفت و رئیس دفتر طب ایرانی و معاون او گزارش دقیقی درباره رسیدگی طب ایرانی و جایگاهش در دانشگاه‌های علوم پزشکی و میزان مقالات چاپ شده ارائه کردند. از ابتدای مهر 91 تاکنون حدود 2315 مقاله در پایگاه پژوهشی از دانشگاه‌های طب ایرانی قابل دسترس است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم در پایان به حضور محمدمهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت در جلسه امروز کمیسیون اشاره کرد و افزود: وی از آخرین وضعیت کرونا در کشور گزارشی ارائه کرد./
پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet