خبرگزاری خانه ملت

هدر موبایل
1399/09/01 13:42:11
سرویس اجتماعی
نوروزی:

اداره حوزه شهری پایتخت نیاز به مدیری شجاع و ریسک‌پذیر دارد

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، با بیان اینکه شهردار تهران و مجریانی که پایتخت را با جمعیتی بیش از ۹ میلیون نفر اداره می‌کنند باید از جرات لازم برخوردار باشند تاکیدکرد که برای اداره این شهر باید از پایتخت‌های سایر کشورها الگوبرداری شود.
اداره حوزه شهری پایتخت نیاز به مدیری شجاع و ریسک‌پذیر دارد عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس، با بیان اینکه شهردار تهران و مجریانی که پایتخت را با جمعیتی بیش از 9 میلیون نفر اداره می‌کنند باید از جرات لازم برخوردار باشند تاکیدکرد که برای اداره این شهر باید از پایتخت‌های سایر کشورها الگوبرداری شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201902107378045991.jpg اداره,حوزه,شهری,پایتخت,نیاز,به,مدیری,شجاع,و,ریسک‌پذیر,دارد Icana

حسن نوروزی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد انتقاد برخی اعضای شورای شهر از نبود جرات در مدیران شهری پایتخت برای اتخاذ تصمیمات سخت، گفت: ما از مشکلات درون سازمانی مدیریت شهری مطلع نیستیم و این احتمال وجود دارد که تلاش می کنند تا وانمود کنند به دلیل ترس از شورای شهر یا دیوان محاسبات نمی‌توانند به خوبی به وظایفشان عمل کنند اما در کل بنده قبول ندارم که مدیران شهری جراتی برای انجام کارهای بزرگ نداشته باشند.

اداره شهر تهران همچون آیینه‌ برای شهرداران سایر شهرها عمل می‌کند

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شهردار تهران و مجریانی که پایتخت را با جمعیتی بیش از 9 میلیون نفر اداره می‌کنند باید از جرات لازم برخوردار باشند، چرا که فردی که شجاع و ریسک‌پذیر نمی‌تواند مدیری راهبردی و استراتژیک باشد و کلانشهری همچون تهران را به خوبی اداره کند.

وی با تاکید بر اینکه ژئوپلتیک شهر تهران بر اداره سایر شهرها نیز تاثیر می‌گذارد، تصریح کرد: بی‌تردید مدیر اجرایی شهر تهران باید فردی باشد که جسور و ریسک‌پذیر است و بتواند به کارهای بزرگی در جهت اداره بهتر شهر دست بزند، چرا که تهران آیینه‌ای برای سایر شهرها است و هر آنچه که از معماری و تامین سایر امکانات رفاهی مورد نیاز شهر در آن ایجاد شود، الگویی برای سایر شهرداری‌ها در مهندسی دیگر شهرها قرار خواهد گرفت.

شهردار تهران باید بناهای جدید را بر اساس معماری ایرانی- اسلامی بسازد

نوروزی افزود: متاسفانه هم‌اکنون وقتی از کوچه پس کوچه‌های تهران عبور می‌کنیم وضعیت نامناسبی را از نظر آسفالت یا دست‌اندازها مشاهده می‌کنیم که می‌طلبد شهردار چند برنامه را بر مبنای تحقیق نوع معماری ایرانی- اسلامی در دستورکار خود قرار دهد. ضمن اینکه مهندسی بناهای جدید همچون حسینیه‌ها و مراکز فرهنگی و هنری را بر اساس معماری سنتی ایرانی باشد که هم به نمای شهر زیبایی ببخشند و هم دارای ایمنی لازم جهت ارائه خدمات بهینه به شهروندان باشند، انجام دهند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، یادآور شد: شهرداری باید تیمی را برای کار عمرانی تعیین کند تا ضمن شناسایی نقایص میادین و محله‌های اصلی پایتخت در جهت رفع آنها برنامه‌ریزی کنند، چرا که برازنده نیست در شهری همچون تهران که شهرداری آن هزاران میلیارد گردش مالی دارد، خیابان‌ها مملو از چاله و دست‌اندازهای غیراستاندارد باشد یا کانال‌های متصل به شبکه‌های فاضلاب شهری فاقد درپوش باشند. ضمن اینکه هرس درختان باید به موقع صورت گیرد، همچنین همسان‌سازی پیاده‌روها و معابر، زیباسازی شهر طبق سلیقه ساکنان هر منطقه، متناسب‌سازی معابر برای معلولان، رفع مشکلات مرتبط با حوزه حمل و نقل عمومی در دستورکار قرار گیرند و در این زمینه از سایر پایتخت‌ها برای تامین رفاه عمومی الگوبرداری شود.

مدیران شهری تهران باید همه نیروهای خود را جهت ایجاد تحولی در ساختار شهری بکار گیرند 

عضو مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: مدیران شهری تهران باید با برنامه‌ریزی همه نیروهای خود را برای ایجاد تحولی در ساختار شهری بکار گیرند  و تهران را از وضعیتی که در آن قرار گرفته است، نجات دهند، چرا که در شرایط کنونی در گذر از هر منطقه با بیش از چندین نقص جدی مواجه می‌شویم که شهردار باید آنها را بررسی کرده و دستور اصلاحشان را صادر کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet