هدر اصلی
1388/08/19 10:58:00
سرویس صحن
درلایحه‌هدفمندکردن یارانه‌ها؛

توکلی‌درخواست‌بازگردانده شدن مواد الحاقی راداد

**احمد توکلی خواستار بازگردانده شدن مواد الحاقی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها در دستور کار مجلس شد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت "احمد توکلی" نماینده تهران ، در جلسه علنی روز سه شنبه طی تذکری آیین نامه‌ای با استناد به ماده 152 گفت: پیشنهاداتی‌که‌در فاصله دو شور به کمیسیون رسیده و مورد تصویب کمیسیون قرار نگرفته به ترتیب مواد توسط پیشنهاد دهندگان در مجلس قابل طرح است.

توکلی‌در ادامه افزود: تمام انتقاد ما این است که مساله‌ای که تحت عنوان گزارش یک فوریتی به امضای‌رئیس کمیسیون ویژه (مصباحی مقدم) عنوان شده گزارش کمیسیون نیست و در مرحله‌ای نوشته شده که قانونی نیست.

توکلی اظهار داشت: این موضوع در جلسه غیر قانونی شکل گرفته و به نظر افراد رسیده است.

وی تصریح کرد: گزارش کمیسیون بدین صورت قرائت نمی‌شود که اعضای کمیسیون با افزودن یک ماده در پایان لایحه مبنی بر اینکه هرگونه نصب و اصلاح قانونی در قوانین بعدی فقط با تصویب نام این قانون در قوانین بعدی مجاز هستند موافق هستند متن غیر فنی است.

رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس خاطرنشان کرد: جلسه کمیسیون ویژه در گوشه مجلس تشکیل شد و دستور جلسه اعلام نشد و در حین بررسی لایحه، کمیسیون نمی‌تواند گزارش جدید بدهد و تمام این موارد دارای اشکال است و این جلسه در حالی تشکیل شد که مصباحی مقدم نیز رئیس کمیسیون نیست.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه همچنین گفت: کمیسیون ویژه رسمی است اما اعضای هیات رئیسه کمیسیون رسمیت ندارد چرا که انتخابات هیات رئیسه کمیسیون در سال جدید انجام نشده است و استناد به گزارش کمیسیون با توجه به آنکه از 4 جهت اشکال دارد برای از دستور خارج کردن لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها غیرقانونی است.

رئیس مجلس در پاسخ به تذکر توکلی گفت: این موضوع ادامه بحث قبل است که تکرار می‌شود اینکه ریاست جلسه (ابوترابی) آن را به کمیسیون منعکس کردند برای رفع این مشکل است.

وی گفت: ایشان نتوانستند تشخیص بدهند که آیا این نظر کمیسیون بوده است یا ایراداتی است که شما به آن اشاره کردید.

لاریجانی گفت: به همین علت نیز مقرر شد که کمیسیون ویژه این مساله را بررسی کند و نظر خود را اعلام کند ممکن است ایرادات شما در کمیسیون برطرف شود و ارائه شود و ممکن است نظر شما نباشد و در جلسات بعد مطرح شده باشد.

رئیس مجلس اظهار داشت: به دلیل همین رفع ابهام موضوع به کمیسیون ارجاع شده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet