هدر موبایل
1399/09/01 15:14:20
سرویس سیاسی
عضو هیات رئیسه مجلس مطرح کرد

لزوم پرداخت خسارت 200 میلیارد دلاری آمریکا و اروپا به ایران در پی عدم تحقق مفاد برجام

عضو هیات رئیسه مجلس معتقد است اروپا و آمریکا باید خسارت ۱۵۰ الی ۲۰۰ میلیارد دلاری کشورمان در پی عدم تحقق مفاد برجام را پرداخت کنند.
لزوم پرداخت خسارت 200 میلیارد دلاری آمریکا و اروپا به ایران در پی عدم تحقق مفاد برجام عضو هیات رئیسه مجلس معتقد است اروپا و آمریکا باید خسارت 150 الی 200 میلیارد دلاری کشورمان در پی عدم تحقق مفاد برجام را پرداخت کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/201903101017762878.jpg لزوم,پرداخت,خسارت,200,میلیارد,دلاری,آمریکا,و,اروپا,به,ایران,در,پی,عدم,تحقق,مفاد,برجام Icana

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اظهارات نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران مبنی بر اینکه اروپایی ها درصدد دستیابی به برجام موشکی هستند، گفت: خروج آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک و عدم اجرای تعهدات برجامی از سوی اروپایی ها موجب بروز خسارت 150 الی 200 میلیارد دلاری برای کشورمان شده است.

نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اروپا و ایالات متحده در عدم اجرای برجام با یکدیگر تقسیم کار کردند، اظهار کرد: اکنون نیز اگر قرار باشد آمریکایی ها به برجام بازگردند باید خسارت های کشورمان را پرداخت کنند.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه دیپلماسی کشورمان کاملا شفاف و جدی از منافع ملی دفاع کند، ادامه داد: در واقع باید همه تحریم ها برچیده شود و بهانه هایی مانند حقوق بشر و غیره برای مقابله با کشورمان مورد استفاده قرار نگیرد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در این بین باید موضوع مکانیزم ماشه نیز در برنامه جامع اقدام مشترک حذف شود زیرا اروپایی ها از آن سوءاستفاده کردند.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه موضوع موشکی و مسائل منطقه ای خط قرمز کشورمان است و در برجام نمی گنجد، خاطرنشان کرد: در واقع قرار نیست برجام تغییر کند بلکه الزاماتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد زیرا توافقنامه قابل تغییر نیست و مذاکره بر سر برجام تمام شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet