هدر موبایل
1399/09/01 18:57:40
سرویس بین الملل
مالکی:

واشنگتن سیاست کمرنگ کردن روابط تهران و بغداد را پیگیری می‌کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند با انجام شیطنت هایی مانند کاهش مدت زمان تمدید معافیت عراق از تحریم‌های کشورمان، زمینه کمرنگ شدن روابط تهران و بغداد را فراهم کنند.
واشنگتن سیاست کمرنگ کردن روابط تهران و بغداد را پیگیری می‌کند عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: آمریکایی ها تلاش می کنند با انجام شیطنت هایی مانند کاهش مدت زمان تمدید معافیت عراق از تحریم‌های کشورمان، زمینه کمرنگ شدن روابط تهران و بغداد را فراهم کنند. https://cdn.icana.ir/d/019/202002103620350855.jpg واشنگتن,سیاست,کمرنگ,کردن,روابط,تهران,و,بغداد,را,پیگیری,می‌کند Icana

فدا حسین مالکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص اهداف کاهش مدت زمان تمدید معافیت عراق از تحریم‌های ایران به مدت 45 روز، گفت: پس از شهادت سردار سلیمانی، آمریکایی ها تلاش های بیمشاری انجام دادند تا سطح روابط ایران و عراق کاهش یابد.

نماینده مردم زاهدان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این مهم در حالیست که با اراده دو ملت و مسئولان دو کشور، مقامات کاخ سفید به این هدفشان دست نیافتند. البته با روی کار آمدن برخی افراد که گرایش به آمریکایی ها داشتند، دست به تحرکاتی زدند اما موفق نشدند.

وی ادامه داد: به وضوح می توان دریافت که آمریکایی ها تلاش می کنند با انجام شیطنت هایی مانند کاهش مدت زمان تمدید معافیت عراق از تحریم‌های کشورمان، زمینه کمرنگ شدن روابط تهران و بغداد را فراهم کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: به عبارتی با این اقدام می خواهند کاری کنند که عراقی ها به آنها روی بیاورند و نیازهایشان را از ایالات متحده تامین کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: باید اذعان کرد این نوع رفتارها مقطعی بوده و صرفا نوعی امتیازگیری برای آمریکا است./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet