شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/03 18:13:11
سرویس حوزه ریاست
در دیدار سفیر افغانستان با رئیس مجلس شورای اسلامی ابلاغ شد

پیام تشکر دولت و ملت افغانستان از حمایت های ایران از روند صلح افغانستان

سفیر افغانستان در ایران در دیدار با رئیس قوه مقننه پیام تشکر دولت و ملت افغانستان را بابت حمایت های جمهوری اسلامی ایران از روند صلح افغانستان و استقرار دولت قانونی این کشور خدمت دکترقالیباف ابلاغ و از سیاست های کشورمان بابت میزبانی از مهاجران افغانستانی قدردانی کرد.
پیام تشکر دولت و ملت افغانستان از حمایت های ایران از روند صلح افغانستان سفیر افغانستان در ایران در دیدار با رئیس قوه مقننه پیام تشکر دولت و ملت افغانستان را بابت حمایت های جمهوری اسلامی ایران از روند صلح افغانستان و استقرار دولت قانونی این کشور خدمت دکترقالیباف ابلاغ و از سیاست های کشورمان بابت میزبانی از مهاجران افغانستانی قدردانی کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/202011106096267591.jpg پیام,تشکر,دولت,و,ملت,افغانستان,از,حمایت,های,ایران,از,روند,صلح,افغانستان Icana

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، صبح امروز (دوشنبه، 3 آذرماه) عبدالغفور لیوال با دکتر محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

دکتر قالیباف با اشاره به ارتباطات دیرینه و مشترکات فرهنگی ایران و افغانستان، گفت: همواره روابطی برادرانه میان مردم دو کشور برقرار بوده و این پشتوانه محکمی برای توسعه و گسترش مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فیمابین است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با ابراز تأسف از وقایع تروریستی اخیر درکابل بیان داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره بر ایجاد امنیت و برقراری صلح و آرامش در افغانستان تأکید دارد و امیدواریم شاهد تکرارحوادث تلخ روزهای اخیر نباشیم.

وی با تأکید بر ضرورت تدوین سند جامع همکاری میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و افغانستان، افزود: توسعه همه جانبه همکاری های دو کشور مورد تأکید ما است و مجلس شورای اسلامی از آن حمایت می کند.

قالیباف با اشاره به نقش موثر مجالس در ارتقا سطح مناسبات فیمابین گفت: ارتباطات پارلمانی نقش تعیین کننده و تسهیل کننده ای در فرآیند تعاملات دوستانه دو کشور دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت گفت وگوهای صلح درافغانستان گفت:  گفتگوهای بین الافغانی و به دور از فشار کشورهای ثالث با محوریت دولت قانونی افغانستان می تواند به روند برقراری صلح و ثبات منجر گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان تصریح کرد: حمایت از اتباع افغان در جمهوری اسلامی ایران نیز به عنوان یک وظیفه اسلامی مورد توجه جدی است.

ملت افغانستان هیچگاه حمایت های مادی و معنوی مردم ایران را فراموش نمی‌کنند

 عبدالغفور لیوال در ابتدای این دیدار با قدردانی از حمایت های جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف تاریخی از مردم افغانستان اظهار داشت: ملت افغانستان هیچگاه حمایت های مادی و معنوی مردم ایران در دوران جنگ و بعد از آن در حمایت از قانون اساسی افغانستان را فراموش نخواهند کرد.

 وی همچنین افزود: از همدلی و همدردی دولت و مردم ایران در حوادث تروریستی اخیر در دانشگاه کابل و نیز حمایت‌های صورت گرفته از مهاجران و پناهندگان افغان در چهل سال گذشته توسط جمهوری اسلامی ایران سپاسگزاریم.

سفیر افغانستان در پایان با اشاره با شیوع بیماری کرونا خواستار همکاری بیشتر میان مراکز بهداشتی و درمانی دو کشور شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet