خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/03 14:32:59
سرویس سیاسی
عموئی با اشاره به بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در کمیسیون امنیت ملی مجلس مطرح کرد

موافقت نمایندگان با الزام دولت برای تامین اورانیوم با غنای 20 درصد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در نشست این کمیسیون و موافقت نمایندگان با سه ماده آن خبر داد.
موافقت نمایندگان با الزام دولت برای تامین اورانیوم با غنای 20 درصد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس از بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در نشست این کمیسیون و موافقت نمایندگان با سه ماده آن خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/44644.jpg موافقت,نمایندگان,با,الزام,دولت,برای,تامین,اورانیوم,با,غنای,20,درصد Icana

ابوالفضل عموئی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح نشست صبح امروز دوشنبه (3 آذرماه) کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: با وجود محدودیت‌های کرونا در مجلس، این جلسه با حضور دو سوم اعضا برگزار شد. رسیدگی به موادی از طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در دستور کار قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست امروز 3 ماده از این طرح بررسی و نظرات نمایندگان اخذ و اصلاحاتی روی بندها صورت گرفت. نمایندگانی از وزارت امور خارجه، بانک مرکزی و مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در جلسه حضور داشتند.

عموئی یادآور شد: رسیدگی به طرح به ترتیب اولویت مواد دنبال شد؛ ماده اول مربوط به الزام دولت ایران برای غنی سازی 20 درصد، ماده دوم درباره افزایش ذخایر اورانیوم سطح پایین غنی شده جمهوری اسلامی ایران و ماده سوم که درباره بهره گیری دولت و سازمان انرژی اتمی از نسل جدید سانتریفیوژهای IR-2M  وIR-6 بود، مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بررسی طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها همچنان در دستور کار کمیسیون است و نشست فردا نیز با همین موضوع تشکیل خواهد شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet