شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/03 16:01:00
سرویس اجتماعی
آزاد مطرح کرد:

تلاش برای رفع چالش‌های مهریه و پیگیری ارائه طرح مهریه به صحن

عضو فراکسیون زنان و رئیس فراکسیون حقوقی و پیشبرد قوانین مجلس از برگزاری نشستی با حضور مسئولان مربوطه با هدف آسیب‌شناسی موضوع مهریه و ارائه راهکارهایی جهت رفع چالش‌های موجود در این خصوص خبر داد.
تلاش برای رفع چالش‌های مهریه و پیگیری ارائه طرح مهریه به صحن عضو فراکسیون زنان و رئیس فراکسیون حقوقی و پیشبرد قوانین مجلس از برگزاری نشستی با حضور مسئولان مربوطه با هدف آسیب‌شناسی موضوع مهریه و ارائه راهکارهایی جهت رفع چالش‌های موجود در این خصوص خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/201810104429307053.jpg تلاش,برای,رفع,چالش‌های,مهریه,و,پیگیری,ارائه,طرح,مهریه,به,صحن Icana

الهام آزاد عضو فراکسیون زنان و رئیس فراکسیون حقوقی و پیشبرد قوانین در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اعلام خبر برگزاری نشست کمیته مهریه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی با حضور اعضای این کمیته، رییس فراکسیون زنان مجلس، معاون حقوقی مرکز پژوهش‌های مجلس، معاون حقوقی قوه قضاییه و جمعی از کارشناسان برای بررسی چالش‌های ایجاد شده پیرامون موضوع مهریه، گفت: در این نشست موضوع مهریه و راهکاری‌های ارائه شده پیرامون رفع چالش‌های مهریه‌ و نحوه وصول آنها در جهت پشتوانه‌ای برای زنان مورد آسیب‌شناسی قرار گرفت.

نماینده مردم نائین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته این جلسات با حضور مسئولان و کارشناسان مربوطه تا نیل به نتیجه‌ای مطلوب تداوم خواهد داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، در بیان دلیل برگزاری این نشست، یادآور شد: هم‌اکنون پرونده‌های بسیاری در دادگاه‌ها در خصوص شکایات مربوط به مهریه وجود دارند، چرا که افراد به دلیل عدم برخورداری از پشتوانه مالی قادر به پرداخت مهریه نیستند به همین دلیل روانه زندان می‌شوند و از سویی زنان نیز به حقوق خود دست پیدا نمی‌کنند.

عضو کمیته مهریه فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در این نشست راهکارهایی بر اساس ماده ۲۲ قانون حمایت از خانواده مطرح شد، هرچند که استناد به این ماده هم نتوانسته است تاثیری در پیشگیری از بروز مشکلات ناشی از تعیین مهریه‌های سنگین داشته باشد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet