هدر موبایل
1388/08/19 11:48:00
سرویس صحن
در ارتباط با هدفمند کردن یارانه ها؛

خباز:کمیسیون ویژه هر چه زودتر تعیین تکلیف کند

**محمدرضا خباز سخنگوی کمیسیون اقتصادی طی تذکر آیین نامه‌ای گفت: کمیسیون ویژه در ارتباط با هدفمند کردن یارانه ها هر چه زودتر تعیین تکلیف کند.

وی خطاب به رئیس مجلس گفت: شما به صورت دفعی هفته تعطیلی مجلس را که باید نمایندگان به حوزه انتخابیه بروند را حذف می‌کنید و عنوان می‌کنید که مجلس دو شیفت تشکیل جلسه بدهد تا این لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها زودتر تعیین تکلیف شود.

وی با اشاره به ایراد روز چهارشنبه در مورد لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها گفت: این ایراد به کمیسیون ویژه ارجاع شده است و حرف من این است که تصمیم گرفته شده ،تصمیم کمیسیون است یا تصمیم فردی است؟

خباز گفت: از روز چهارشنبه هفته گذشته تا امروز یکشنبه هنوز کمیسیون ویژه تصمیم نگرفته است اگر هدفمند کردن یارانه‌ها امر مهمی است پس کمیسیون زودتر تعیین تکلیف کند.

نماینده کاشمر گفت: مردم در بیرون از مجلس عنوان می‌کنند که گاهی نماینده‌ها در سه شیفت کار می‌کنند تا این لایحه تصویب شود و زمان دیگر غیر قانونی آن را متوقف می‌کنند.

خباز گفت: روز یکشنبه نیز ما در این مورد اعتراض داشتیم اما آخر وقت بودو تصور ما این بود که در روز دوشنبه یا سه‌شنبه در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: تقاضای من این است که به جز لایحه هدفمند کردن چیز دیگری را در دستور قرار ندهید.

خباز خطاب به لاریجانی گفت: هفته گذشته شما نبودید اما امروز که رئیس جلسه هستید اجازه ندهید خلاف آیین نامه عمل شود.

رئیس مجلس نیز در پاسخ به تذکر خباز گفت: تردیدی نیست که همه ما مصمم هستیم که لایحه هدفمند کردن به نحو درستی با رعایت و توجه به همه جوانب و در نظر گرفتن حقوق ملت به تصویب برسد.

لاریجانی اظهار داشت: ‌اینکه دوستان نماینده از زمان خود برای سرکشی به حوزه‌های انتخابیه صرف نظر کردند و به این امر پرداختند تشکر می‌کنیم و این کار لازم بود.

رئیس مجلس اظهار داشت: مساله‌ای که پیش آمد دو وجه دارد یک وجه آن این است که این ماده که کمیسیون ارائه داده است آیا واقعا قانونی بوده است یا خیر؟

لاریجانی گفت: هیات رئیسه کمیسیون ویژه فرع موضوع است و هیات رئیسه کمیسیون برای کل بحث اصلاح مسایل اقتصادی وضع شده که بخشی از آن هدفمند کردن یارانه‌ها است و این دلیل غیر قانونی بودن کمیسیون نیست چون کمیسیون کار خود را ادامه می‌دهد.

رئیس مجلس در ادامه افزود: اینکه این مساله مصوبه کمیسیون است یا خیر؟ رئیس وقت جلسه (ابوترابی)‌ابهامی را که به وجود آمده تشخیص دادند که کمیسیون منقع کند و درست نیز بود که به کمیسیون ارجاع شود و به نظر من هم کمیسیون باید نظر خود را بدهد.

وی در ادامه افزود:اینکه بقیه مواد الحاقی در مجلس خوانده شود باعث سوء تفاهم در مجلس می‌شود و اینکه این  کار درستی است یا خیر؟ ایرادی ندارد و می‌توانیم آن را ادامه بدهیم به خصوص با این سوء تفاهمی که در حال به وجود آمدن است.

رئیس مجلس همچنین در ادامه افزود: من فکر می‌کنم که اگر نظر ارائه شود راحت‌تر می‌توان نظر داد اما با توجه به سوء تفاهمی که در حال به وجود آمدن است مانعی نمی‌بینیم و منع قانونی ندارد و با توجه به تبعاتی که ممکن است تذکرات نمایندگان به وجود آورد می‌توانیم مواد الحاقی را بخوانیم اما این ماده باید منتظر بماند تا نظر کمیسیون ارائه شود به همین دلیل دستور بعدی مواد الحاقی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها خواهد بود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet