خبرگزاری خانه ملت

شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/04 13:44:42
سرویس فرهنگی
فلاحی با اشاره به حضور رئیس دانشگاه فرهنگیان در نشست امروز کمیسیون:

دانشگاه فرهنگیان تا مهر 1400 تعداد 54 هزار معلم تربیت خواهد کرد

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تحصیل تحصیل ۱۷۰ هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: با افزایش جذب دانشجو، دانشگاه فرهنگیان تا مهر ۱۴۰۰ تعداد ۵۴ هزار معلم تربیت خواهد کرد.
دانشگاه فرهنگیان تا مهر 1400 تعداد 54 هزار معلم تربیت خواهد کرد سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس از تحصیل تحصیل 170 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: با افزایش جذب دانشجو، دانشگاه فرهنگیان تا مهر 1400 تعداد 54 هزار معلم تربیت خواهد کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/47368.jpg دانشگاه,فرهنگیان,تا,مهر,1400,تعداد,54,هزار,معلم,تربیت,خواهد,کرد Icana

احمدحسین فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز (سه شنبه 4 آذر) کمیسیون آموزش، تحقیقات  و فناوری مجلس، اظهار کرد: نشست امروز کمیسیون با حضور دکتر خنیفر رئیس دانشگاه فرهنگیان برگزار و به ارائه گزارش به اعضای کمیسیون اختصاص داشت.

تعداد دانشجویان ورودی به دانشگاه فرهنگیان از 3 هزار به 26 هزار افزایش پیدا کرد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رئیس دانشگاه فرهنگیان معتقد بود که ظرفیت دانشگاه فرهنگیان از سال 92 تا 96 کاهش چشمگیری داشته و از سال 96 که بر سر کار آمده، تلاش گسترده‌ای برای افزایش کمیت تعداد دانشجو صورت گرفته است و با همین رویکرد تعداد دانشجویان ورودی سالانه به دانشگاه فرهنگیان از 3 هزار در سال 96 به 26 هزار دانشجو افزایش پیدا کرد.

وی یادآور شد: نمایندگان نیز در ادامه نشست امروز سئوالات در خصوص انتصابات در برخی استان‌ها، کمبود سهمیه هیأت علمی و کمبود فضای آموزشی و تجهیزات را مطرح کردند که دکتر خنیفر به این سئوالات و انتقادات پاسخ داد.

فلاحی اضافه کرد: رئیس دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد که این دانشگاه در نحوه جذب و خروج معلم از دانشگاه فرهنگیان نقشی ندارد و در حوزه آموزش و پرورش سیاستگذار است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: همچنین عنوان شد برای نخستین بار با توجه به افزایش جذب در دانشگاه فرهنگیان، خروجی تا مهر 1400 تعداد 54 هزار و 633 معلم تربیت خواهد کرد.

تحصیل 170 هزار دانشجو در دانشگاه فرهنگیان

وی اضافه کرد: همچنین در حال حاضر دانشگاه فرهنگیان حدود 170 هزار دانشجو دارد و که نسبت به نیاز آموزش و پرورش حدود60 هزار معلم کمبود در مدارس کشور مواجه هستیم.

سخنگوی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس، همچنین از برنامه دانشگاه فرهنگیان برای ارتقای ردیف هیأت علمی خبر داد و گفت: برای سال 1400 دانشگاه فرهنگیان به 2 هزار و 80 عضو هیأت علمی نیاز دارد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet