شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها
1399/09/04 13:40:46
سرویس سیاسی
عموئی با اشاره به ادامه بررسی طرح راهبردی لغو تحریم‌ها:

سازمان انرژی اتمی موظف به بهره‌برداری از کارخانه تولید اورانیوم فلزی می‌شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ادامه رسیدگی به طرح راهبردی لغو تحریم‌ها، گفت: بر اساس مواد مصوب در کمیسیون سازمان انرژی اتمی ملزم به بهره برداری از کارخانه تولید اورانیوم فلزی و طراحی یک راکتور ۴۰ مگاواتی آب سنگین در مکان مناسب می‌شود.
سازمان انرژی اتمی موظف به بهره‌برداری از کارخانه تولید اورانیوم فلزی می‌شود سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به ادامه رسیدگی به طرح راهبردی لغو تحریم‌ها، گفت: بر اساس مواد مصوب در کمیسیون سازمان انرژی اتمی ملزم به بهره برداری از کارخانه تولید اورانیوم فلزی و طراحی یک راکتور 40 مگاواتی آب سنگین در مکان مناسب می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/201905104076781342.jpg سازمان,انرژی,اتمی,موظف,به,بهره‌برداری,از,کارخانه,تولید,اورانیوم,فلزی,می‌شود Icana

ابوالفضل عموئی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح نشست امروز سه‌شنبه چهارم آذرماه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: جلسه با لحاظ شرایط کرونا تشکیل شد و رسیدگی به طرح یک فوریتی اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در دستور کار قرار گرفت.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: کلیات این طرح و سه ماده در جلسات قبل تصویب شده بود و امروز 2 ماده دیگر از این طرح به تصویب رسید، رسیدگی به سایر بندها در جلسات آتی ادامه خواهد داشت.

وی یادآور شد: بر اساس ماده چهار مصوب این طرح در کمیسیون، سازمان انرژی اتمی ملزم به بهره برداری از کارخانه تولید اورانیوم فلزی در اصفهان شد و طبق ماده پنج مصوب، سازمان انرژی اتمی به نمایندگی از دولت موظف شد تا نسبت به طراحی یک راکتور 40 مگاواتی آب سنگین در مکان مناسب اقدام کند.

عموئی خاطرنشان کرد: بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی و مسئولانی از مرکز پژوهش‌های مجلس نیز در این نشست حضور داشتند./

پایان پیام

کلید واژه‌ها

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet